Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Renginys karo lakūnui A. Kairaičiui atminti

2008-10-17

 

 

         Rėkyvos ežero rytiniame krante slūgso akmuo. Jo svoris apytiksliai turėtų būti apie 25-30 tonų. Maždaug prieš 50 metų akmuo buvo apsemtas apie 30-40 cm. Nuslūgus Rėkyvos ežerui, paminklas atsidūrė sausumoje. Šis tūkstantmečius gulintis gamtos kūrinys kartu yra ir nebylus liudininkas apie daugiau, kaip prieš pusę amžiaus įvykusią aviacijos katastrofą.

1930 m. birželio 13 d. karo lakūnas A. Kairaitis lėktuvu Smolik 20M išskrido iš Zoknių aerodromo, gavęs užduotį iš kulkosvaidžio šaudyti į judantį taikinį - Rėkyvos ežero paviršiuje atsispindėjusį virš jo dideliu greičiu slenkantį skrendančio lėktuvo šešėlį. Pikiruojant iš maždaug 200 m aukščio, A. Kairaitis laiku neišlygino lėktuvo, kuris važiuokle atsitrenkė į ežerą, sudužo ir nuskendo. Katastrofos vietoje buvo rastas negyvas lakūnas sulaužytomis kojomis ir sužalota galva.

1934 m. rugsėjo 15 d. Prie Rėkyvos ežero buvo pašventintas paminklinis akmuo A. Kairaičiui atminti. Ant akmens iškalta paminklinė lenta su įrašu, kad 1930 m. birželio 13 d. skrisdamas Rėkyvos ežere žuvo karo lakūnas A. Kairaitis. Šių metų spalio 19 d. Rėkyvos seniūnija kartu su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės ir darbo saugos skyriumi organizavo renginį karo lakūnui A. Kairaičiui atminti. Renginio metu buvo aplankytas paminklinis akmuo prie Rėkyvos ežero, Rėkyvos jaunimo organizacija „Ersas" parengė trumpą inscenizuotą kompoziciją „Pranešimas", jaunieji šauliai vaišino kareiviška koše, Rėkyvos kultūros namuose buvo pristatyta V. Skripkausko knyga "Aviacija Šiaulių krašte". Tą dieną Rėkyvos pagrindinės mokyklos moksleiviai bei Rėkyvos jaunimo organizacijos atstovai turėjo galimybę nuvykti į karinių oro pajėgų aviacijos bazę Zokniuose.

Renginyje dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos mero pavaduotoja Daiva Matonienė. Lietuvos kariuomenės karinės oro pajėgų aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Audronis Navickas, Šiaulių apskrities generolo Plekavičiaus Šiaulių skyriaus l. e. vedėjo pareigas, vyr. leitenantas Rolandas Gedvilas, Civilinės ir darbo saugos skyriaus vedėjas Jaronimas Ulianskas, SĮ Šiaulių oro uosto Aviacijos saugos skyriaus vadovas Algis Ulčinas, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Alfredas Lankauskas ir kt.

Informuoja seniūnija

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.