Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Vilniaus apskrities savivaldybių seniūnų atstovų pasitarimas

2008-11-21
 

Lapkričio 20 dieną Trakuose, turizmo, pramogų ir sveikatingumo centre Trasalis, vyko Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos atstovų Vilniaus apskrities savivaldybėse pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Trakų meras Edmundas Malūkas. Į pasitarimą buvo pakviesti ir savivaldybių administracijos direktoriai, tačiau dalyvavo tik Širvintų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Purvaneckas. Pasitarime dalyvavo LSSA prezidentas Algis Strelčiūnas, viceprezidentai, asociacijos direktorius.

Pasitarime aptartos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pakeitimo įstatymo naujovės ir įstatymui įgyvendinti reikalingos atlikti pasiruošimo priemonės. Pastarimo dalyviams pateiktas seniūnaičių sueigos nuostatų projektas.

Pasitarimo dalyviai diskutavo ar reikia seniūnijas skirstyti į kategorijas. Diskusijos parodė, kad seniūnai visose savivaldybėse turi turėti vienodas veiklos ir finansinio savarankiškumo sąlygas. Dalyviai nepritarė seniūnijų skirstymui į kategorijas.

Pasitarimo dalyviai buvo supažindinti su Tėvynės sąjungos - krikčionių demokratų rinkiminės programos nuostatomis, kad merai ir seniūnai būtų renkami tiesiogiai. Dalyviai pritarė numatomam atstovaujamosios ir vykdomosios valdžių atskyrimui, tiesiogiams mero, kaip savivaldybės vykdomosios valdžios rinkimams. Pasitarimo dalyviai pasisakė, kad dabartinis vietos savivaldos įstatymas suteikia seniūnijos gyventojams galimybę, per jų išrinktus atstovus- seniūnaičius, dalyvauti pasirenkant naują seniūną, vertinti seniūno veiklą, dalyvauti seniūnijos programų vykdyme. Seniūnai turi ilgalaikę viešojo administravimo patirtį. Praėjusiais ir šias metais 450 seniūnų baigė 30 dienų kvalifikacijos kėlimo kursus valstybės ir savivaldybių mokymo centre "Dainava". Du šimtai penkiasdešimt seniūnų kėlė kvalifikaciją tarptautiniuose seminaruose, yra susipažinę su vietos savivalda JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Čekijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir kitose šalyse. Dalyviai yra įstikinę kad, tokį pocentialą turinčio, valstybės tarnautojų atsisakyti būtų nusikaltimas.

 

Asociacijos direktorius      Petras Gestautas

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.