Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Sartai 2010

2010-02-08

2010 m. vasario 6 d. Dusetų hipodrome vyko tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės. Šiemet lenktynėse varžėsi apie 70 dalyvių, kurie atvyko ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Norvegijos bei kitų užsienio šalių.

Rungtynių organizatoriai žiūrovams pateikė daug įvairių pramogų: ant ežero buvo įrengta čiuožykla, kur buvo galima pasivažinėti šunų kinkiniais, lenktynių pradžią paskelbė istorinės asmenybės (karalius Mindaugas, Didysis kunigaikštis Vytautas, Barbora Radvilaitė, Žygimantas Augustas), veikė mugė, buvo atidaryta paroda „Žirgas fotografijoje", visus linksmino muzikantai.

LSSA prezidentas Algis Strelčiūnas įteikė prizus visiems lenktynių organizatoriams: Žemės ūkio ministrui Kaziui Starkevičiui, LRS kaimo reikalų komiteto pirmininkui Edmundui Pupiniui, Zarasų rajono merui Arnoldui Abramavičiui ir Dusetų seniūnui Sauliui Kėbliui.

S. Kėblys, žurnalistų paklaustas, kokius tris dalykus išvardintų kitam Lietuvos krašte pristatydamas savo seniūniją, nesusimąstęs pradėjo nuo žirgų lenktynių, o antrąją vietą seniūnas skyrė Dailės galerijai, trečiąją - atidavė kalbininkui Kazimierui Būgai. Kadangi į žirgų lenktynes kiekvienais metais susirenka apie 50-60 tūkst. žiūrovų, atvyksta apie 10 tūkst. automobilių, Dusetų seniūnui tenka spręsti daugybę su švente susijusių organizacinių klausimų. LSSA vardu dėkojame S. Kėbliui už pastangas organizuojant šią gražią žiemos šventę.

Pagarbiai

LSSA prezidentas Algis Strelčiūnas

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.