Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Konferencija Pagėgiuose

2011-09-16
Asociacijos viceprezidento Jono Samoškos iniciatyva, Pagėgių meras Virginijus Komskis pakvietė Tauragės apskrities savivaldybių vadovus ir seniūnus į konferenciją „Lietuvos savivaldos perspektyvos". Konferencija vyko rugsėjo 15 dieną Pagėgių savivaldybės Vilkyškių seniūnijos Mociškių kaime „Agrūnės „ poilsio bazėje ant Jūros upės kranto. Be seniūnų konferencijoje dalyvavo Pagėgių meras Virginijus Komskis, Šilalės vicemeras Raimundas Vaitiekaitis ir Tauragės administracijos direktorius Algirdas Mosiejus.
Vidaus reikalų ministerijos Viešojo valdymo politikos departamento direktorius Paulius Skardžius perskaitė pranešimą „Lietuvos vietos savivaldos perspektyvos". Šio departamento savivaldybių politikos skyriaus vedėja Dalia Masaitienė supažindino su rengiamu Vietos savivaldos įstatymo straipsnio apie apklausą papildymą. Vyko diskusija
Savivaldybių vadovai pasveikino konferencijos dalyvius, trumpai papasakojo apie savo savivaldybių veiklos įpatumus.
Buvo pristatyta ir parodyta video medžiaga apie Pagėgius, prieš dešimtmetį buvusį Šilutės rajono „Užkampį". Po pietų, konfortabiliu autobusu, konferencijos dalyviai vyko į lankytinas Pagėgių vietas: Raganų eglę, piliakalnius, Martyno Jankaus muziejų, Mažosios Lietuvos paveikslų sodą, Rambyno alkakalnį ir Pagėgių miesto centrą., aplankė kelias seniūnijas. Pagėgiai per 10 metų pasikeitė neatpažįstamai, išgražėjo. Pagėgių vadovai daug dėmesio skiria ne tik Pagėgių miesto infrastruktūros gerinimui bet ir mažų gyvenviečių tvarkymui, patogių sąlygų gyventojams sudarymui. Gyvenvietėse sutvarkytos ar baigiamos tvarkyti mokyklos, prie jų įrengti aikštynai su teniso kortais, patogūs kultūros centrai. Ir tai daroma ne kurioje nors vienoje seniūnijoje, bet tvarkomasi vienodai visuose seniūnijose. Tai sektinas pavyzdys kitų savivaldybių vadovams.
Vakarienės metu, vyko neformalus bendravimas, darbo patirties sklaida, dalyviai vaišinosi mero Virginijaus Komskio paruoštu ir dovanotu labai skaniu dideliu šamu. Norintys galėjo pasilepinti pirtyje ar karštame kubile.
Už gražų konferencijos organizavimą, šiltą priėmimą ir bendravimą konferencijos dalyviai nuoširdžiai dėkoja Pagėgių merui Virginijui Komskiui  ir seniūnei Danguolei Mikelienei. Kitas Tauragės apskrities savivaldybių seniūnų ir vadovų susitikimas numatytas Jurbarko savivaldybėje.

Petras Gestautas

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.