Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Apskrities seniūnus sukvietė Kuršėnai

2011-12-06

Asociacijos viceprezidentas Vytautas Slabys , kartu su asociacijos atstove Jolanta Baškiene, Šiaulių savivalsybės seniūnais, padedant Šiaulių r. savivaldybei gruodžio 2 dieną Kuršėnuose surengė apskrities savivaldybių seniūnų dieną. Apie numatomas naujoves jiems pasakojo, dėkojo, apdovanojo įvairių institucijų atstovai.

Į Kuršėnų kultūros centrą suvažiavusiems apskrities seniūnijų vadovams Šiaulių rajoną pristatė meras Algimantas Gaubas.

Parodytas filmas apie Kuršėnų puodžius.

Algis Strelčiūnas, šalies Savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas, apžvelgė jos veiklą.

Kalbėdamas apie savivaldybių vadovų dėmesį seniūnijoms, A. Strelčiūnas tarė: „Manau, jeigu meras yra geras, tai seniūnams skiria daugiau pinigų". Jis pareiškė asociacijos valdybai siūlysiąs vieną iš merų, seniūnijoms skirsiantį daugiausiai lėšų, už nuopelnus savivaldai apdovanoti asociacijos medaliu.

Asociacijos vadovas pažymėjo, jog būna, kad vadovybė, norėdama pakeisti seniūnus „pagal partiškumą", ieško "netikslingų priekaištų". Asociacija konsultuosianti seniūnus ir neleisianti tokius sprendimus priimti. Tik pažeidimų ar girtavimo atvejais seniūnai nebus palaikomi.

Seniūnai, aktyviai dalyvaujantys asociacijos veikloje, apdovanoti.

Savivaldybės dalyvaus eksperimente

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos gerovės departamento Piniginės paramos skyriaus vedėja Svetlana Kulpina pasidžiaugė, kad pagaliau, praėjusį ketvirtadienį, Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą.

Nuo kitų metų piniginė socialinė parama nepasiturintiems bus teikiama, įgyvendinant du modelius: kaip valstybinė (valstybės perduota savivaldybėms) ir kaip savarankiška savivaldybių funkcija Akmenės, Radviliškio, Raseinių, Panevėžio ir Šilalės rajonų savivaldybėse, vadinamose pilotinėse, kurios yra priėmusios sprendimą dalyvauti bandomajame projekte.

Eksperimente nedalyvaujančios savivaldybės pinigus gaus, kaip ir iki šiol, iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Socialinė parama gyventojams bus skiriama pagal tam tikrus įstatymu numatytus kriterijus.

Savarankiškų, pilotinių savivaldybių Tarybos pačios pasitvirtins paramos skyrimo tvarkas.

Vienas iš seniūnų prieš šį jų sambūrį S. Kulpinai teigė, kad 50 procentų paramos gavėjų ją gauna neteisėtai, nes turi nelegalių pajamų. Pasak S. Kulpinos, šiuo nauju įstatymu sukuriami teisėti įrankiai, kuriais bus galima sustabdyti, sumažinti ar kurį laiką visai neskirti paramos.

Įstatymas savivaldybėms suteikta teisę ir padidinti paramą, jeigu, tarkime, valstybės remiamos pajamos viršijamos vos keliais litais ir šeimai labai sunku išgyventi. Arba jei vienas tėtis ar mama augina daug vaikų ir pagal įstatymą skiriamos paramos nepakanka.

Savarankiškas funkcijas vykdančios savivaldybės privalės tartis su seniūnijomis, bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, ar socialinės paramos gavėjui ji tikrai reikalinga.

„Paramos sistema yra tas tinklas, kuris žmogų turi pagauti, kada jam blogai, ir padėti atsistoti ant kojų, bet tai neturi būti plati dvigulė lova, kurioje žmogus guli dešimt metų. Tada susiformuoja stereotipas, kad aš galiu išgyventi iš tos paramos", - vaizdingai kalbėjo S. Kulpina.

Kitąmet susitiks Akmenėje

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas pasakojo apie planuojamą vietos bendruomenių savivaldos programą, suteiksiančią joms galimybę priimti sprendimus dėl lėšų, kurios būtų skirtos viešiesiems poreikiams tenkinti. Vidaus reikalų ministerijos Viešojo valdymo politikos departamento Vietos savivaldos politikos skyriaus vedėja Dalia Masaitienė - apie gyventojų dalyvavimą viešųjų reikalų tvarkyme.

AB „Lesto" Šiaulių regiono tinklo valdymo departamento direktorius Kęstutis Kazlauskas bėdojo, kad žemės kasinėjimo darbai neretai vykdomi nesuderinus su jų bendrove.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vincas Urbonavičius pažymėjo, kad komisariatai glaudžiai bendradarbiauja su seniūnijomis. Apskrityje įkurta 151 saugios kaimynystės grupė - tokių rezultatų pasiekti padėjo seniūnijos.

Už pagalbą, formuojant saugią gyvenamąja aplinką, V. Urbonavičius keletui seniūnų įteikė padėkos raštus.

Renginį vedęs Bubių seniūnijos vadovas, Šiaulių apskrities vyriausiasis seniūnas Vytautas Slabys susirinkusiems priminė, jog šiemet sukako 10 metų, kai susikūrė šalies seniūnų asociacija. Prieš šešerius metus Akmenėje buvo surengtas pirmasis jų sambūris. Jie, kasmet organizuoti vis kitame rajone, ateinančiais metais vėl vyks Akmenėje.

Šiaulių kraštas

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.