Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

„Saugiausia Šiaulių apskrities bendruomenė 2011“

2011-12-07

Konkursui „Saugiausia Šiaulių apskrities bendruomenė 2011" pasiūlyta Rėkyvos seniūnijos Vyturių seniūnaitijos bendruomenės teritorija, kuri plėtoja saugią bendruomenę.

Siekiant užtikrinti geresnį saugumą Vyturių gatvėje eismo dalyviams, gyventojams bei sodininkams Rėkyvos seniūnė Vaida Čelkienė kartu su Vyturių bendruomenės gyventojais jau daug metų nenuleidžia rankų prašydami, kad būtų įrengtas dviračių takas ir gatvės apšvietimas. Suintensyvėjus eismui Vyturių gatvėje, bendruomenės gyventojų prašymu buvo įrengti įspėjamieji kelio ženklai už kavinės „Pušelė" „Vingis į dešinę" ir kitoje kelio pusėje „Vingis į kairę" prieš staigų kelio posūkį. Kreiptasi dėl kelio perlaidos sutvarkymo ties antruoju įvažiavimu į SB „Žalgirio sodai". Kelio danga atstatyta, perlaida sutvarkyta dalinai.

Kiekvieno susitikimo metu su bendruomenės gyventojais buvo akcentuojama, kad Vyturių gatvėje nėra kelkraščių, eismas intensyvus, nesaugu pėstiesiems. Atsižvelgus į gyventojų išsakytą nuomonę, kreiptasi dėl greičio apribojimo Vyturių gatvėje. 2011 metais rugpjūčio mėn. Vyturių gatvėje apribotas 40 km/h greitis 2500 m atkarpoje.

2011 spalio 16 d. Vyturių bendruomenės susirinkime buvo pareikšta pastaba, kad nėra kelio ženklo ribojančio greitį išvažiuojant iš Spyglių gatvės. Todėl buvo įrengti du papildomi dešinėje ir kairėje kelio pusėje 40 km/h greitį ribojantys kelio ženklai.

Siekiant užtikrinti saugų eismą Spyglių gatvėje atnaujinta kelio danga užpilant skalda. Užpilti skalda Vyturių gatvės kelkraščiai, atnaujinta autobusų sustojimo "Pumpuro žiedo" aikštelės danga bei įvažiavimas į SB „Svajonė". Užtaisytos duobės, atsiradusios asfalto dangoje Vyturių gatvėje.

Pašalinti medžiai keliantys grėsmę pėstiesiems ir kitiems eismo dalyviams.


Saugios kaimynystės grupės vyturių gatvėje:

1. Ties naujai besikuriančiu gyvenamuoju rajonu

2. Sodininkų bendrijoje „Svajonė"

3. Sodininkų bendrijoje „Papartis"

4. Sodininkų bendrijoje „Berželis"

5. Sodininkų bendrijoje „Šiaulių klevas"

6. Sodininkų bendrijoje „Rūta"

7. Sodininkų bendrijoje „Žalgirio sodai"

Sodininkų bendrijos individualiai rūpinasi saugumu savo teritorijose. SB „Rūta" yra įteisinti 20 km/h greitį ribojantys ženklai.

SB „Žalgirio sodai" 2011-05-20 pateikus prašymą dėl kelio ženklų įteisinimo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriui leista įteisinti tris greitį ribojančius „Zona 20" ženklus

Sodininkų bendrijų lauko informaciniuose stenduose yra patalpinta informacija apie Šiaulių miesto Pietinės policijos nuovados tyrėją Laimoną Norkų, apylinkės inspektoriaus ribos, pateikti telefonų numeriai, darbo grafikas.

Rėkyvos seniūnė V. Čelkienė per ketvirtį kartą kviečia sodininkų bendrijų pirmininkus aptarti susidariusias problemas. Į susitikimus kviečiami įvairūs valdininkai bei policijos pareigūnai. Pareigūnai supažindina su kriminogenine padėtimi, atsako į gyventojų klausimus, kviečia aktyviai dalyvauti saugios aplinkos kūrimo procese, ragina nelikti abejingiems, padeda išsiaiškinti nusikaltimus.

Siekiant pagerinti žmonių užimtumą 2011 m. rugpjūčio mėnesį buvo organizuotas renginys „Vasaros palydėtuvės". Šventės metu buvo organizuota išauginta sodininkų produkcija, iš rudens gėrybių sukurtas „Žaliasis kilimas" bei puokščių parodos. Taip žmonės buvo skatinami kurti estetinį grožį, turiningai praleisti laisvalaikį. Prieš kelis metus Vyturių g. Prie buvusios Šiaulių VĮ „Šėltinis" mokyklos buvo įžiebta Kalėdinė eglė ir papuošta atšvaitais. Akcijos tikslas - atkreipti dėmesį į saugaus eismo prevenciją, skatinti nešioti atšvaitus, kad pėstieji susimastytų ir rūpintųsi ne tik savo saugumu, bet ir kitais eismo dalyviais. Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu be atšvaitų kelia grėsmę savo ir aplinkinių saugumui. Šiais metais planuojama atnaujinti Kalėdinės eglės įžiebimą Vyturių gatvėje, papuošiant ją atšvaitais.

Propaguojant saugios kaimynystės grupes, Rėkyvos seniūnijos ir AB „Rėkyva" dėka, sukurtas filmas „Saugi aplinka", kuris ne kartą buvo transliuojamas per televiziją.

Susirinkimų susitikimų bei sueigų metu, dalinami lankstinukai dėl saugumo.


STATISTINIAI DUOMENYS


Iš Vyturių g. gyvenančių piliečių iki šių metų lapkričio mėnesio gauta pareiškimų apie veikas pažeidžiančias asmenų interesus.

Pareiškimų statistika:

2009 m. - 7

2010 m. - 20

2011 m. - 10

Pietinės policijos pareigūnai dėl įvykdytų administracinių teisės pažeidimų iki šių metų lapkričio mėnesio surašė administracinių teisės pažeidimų protokolų:

2009 m. - 77

2010 m. - 95

2011 m. - 69

Šiauliuose įvykdytų nusikaltimų statistika. Į šią statistiką įtraukti visi nusikaltimai, tai yra, ir natūralia mirtimi mirę asmenys ir išaiškinti nusikaltimai.

2009 m. - 11

2010 m. - 12

2011 m. - 12

Siekiant mažinti nusikaltimų skaičių, užtikrinti sodininkų bei gyventojų saugumą, kai kurie sodininkai dalyvauja savanoriškų saugos būrių veikloje.


Informuoja Vyturių seniūnaitijos seniūnaitė Regina Radzevičienė

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.