Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Prevencinės priemonės „Saugią aplinką kurkime kartu“ vykdymas

2011-11-25

Vykdydami prevencinę priemonę „Saugią aplinką kurkime kartu", Šiaulių miesto bendruomenės pareigūnai lapkričio 25-ąją susitiko su Rėkyvos seniūne Vaida Čelkienė. Susitikimo metu aptartos saugios gyvenamosios aplinkos kūrimo aktualijos jos vadovaujamoje seniūnijoje.

V. Čelkienės nuomone, saugios aplinkos kriterijai yra jauki ir socialiai garantuota aplinka. Šiai sričiai seniūnė skiria didžiulį dėmesį, nes jaukią, tvarkingą aplinką gyventojai saugo žymiai labiau negu apleistą. Rėkyvos bendruomenės gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkai kartu su gyventojais orientuoti į saugios aplinkos kūrimą ir gyvenamosios vietovės tvarkymą: gražinama gyvenamoji aplinka, sodinami gėlynai, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Ypač gyventojų pamėgta - prie Rėkyvos ežero įrengta žaidimų aikštelė „Zuikinė". Ji buvo įruošta, atlikus apklausas, kur labiausiai vaikai norėtų žaisti ir leisti laisvalaikį. Seniūnės iniciatyva namų bendrijos dalyvauja įvairiuose konkursuose, kuriuose dažnai laimimos prizinės vietos, gaunami prizai už aplinkos priežiūrą.

Rėkyvos bendruomenė rūpinasi ir gyvenamosios aplinkos saugumu. Kartu su Pietinės policijos nuovados pareigūnais įkurta 13 saugios aplinkos teritorijų. Vaida Čelkienė, rengdama saugios aplinkos kūrimo projektus, į jų vykdymą įtraukia ne tik gyventojus, bet ir švietimo įstaigas, organizacijas, įmones, esančias jos aptarnaujamojoje teritorijoje. Seniūnė pristatė, kad jai talkina šių metų spalio mėnesį Rėkyvos seniūnijoje išrinkti bendruomenių atstovai - seniūnaičiai. Jie yra tarsi ambasadoriai trijų seniūnaitijų - Centro, Bačiūnų, Vyturių - į kurias suskirstyta seniūnijos teritorija. Šie bendruomenių atstovai teikia informaciją apie jų aptarnaujamos teritorijos poreikius, problemas.

Rėkyvoje yra lankomasi šeimose, kuriose gali būti girtaujama, neprižiūrimi vaikai. Seniūnei pasiūlyta, kad, lankantis rizikos grupės šeimose, būtų pasikviečiami policijos pareigūnai, kadangi tokiose šeimose gali būti ne tik vartojamas alkoholis, bet ir smurtaujama.

Susitikime aptartos ir smurto artimoje aplinkoje įstatymo nuostatos. Seniūnė V. Čelkienė yra įsitikinusi, kad, tik dirbant visiems kartu, galima pasiekti gerų rezultatų.


Informuoja Šiaulių m. PK Viešosios policijos skyriaus

PPN bendruomenės pareigūnai

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.