Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

D. Bekintienė: „Savivaldą Vilniaus merui lengviau naikinti nei kurti“

2012-01-19
Šiandien vykusioje Seimo narės Danutės Bekintienės spaudos konferencijoje „Savivaldos naikinimo vajus Vilniaus miesto savivaldybėje" išreikštas nerimas dėl Vilniaus mero Artūro Zuoko užmojų naikinti seniūnijas.
Vilniaus miesto savivaldybės numatytoje vadinamojoje seniūnijų reorganizacijoje žadama iš 21 miesto seniūnijos palikti 5, o vietoje jų įsteigti 11 biurų!
„Vilniaus miesto meras sako, kad taip taupys lėšas. Kaip? Juk šioje reorganizacijoje darbuotojų skaičius ne sumažės, bet padidės. Dabar kai kuriose seniūnijose dirba 4 darbuotojai, o numatomuose biuruose darbuosis po 7 žmones ir jie atliks beveik tas pačias funkcijas, kurias dabar atlieka seniūnijų darbuotojai", - pastebi Danutė Bekintienė.
Spaudos konferencijos dalyviai kalbėjo ir apie 2000 metų rudenį, kai A.Zuokui tapus meru seniūnijose buvo panaikintos sąskaitos bankuose, t.y. jos netapo finansų valdytojomis. Po to seniūnijose neliko statybos priežiūros inžinierių, architektų, buvo nuosekliai mažinamos ir pačių seniūnijų funkcijos.
Pasak parlamentarės, kito šio mero žingsnio reikėjo laukti - dabar jis nutarė seniūnijas naikinti. „Juk Vilniaus seniūnijos buvo įkurtos dar 1990 metų rugsėjo 27 dienos Vilniaus miesto tarybos sprendimu. Kaip buvusi ilgametė Karoliniškių seniūnė, aš atsakingai pareiškiu, jog ne Zuokas jas įkūrė, ne jis turėtų ir naikinti. Akivaizdūs mero užmojai silpninti savivaldą ir tai yra kryptingas veiksmas. Aiškiai matosi, kad meras siekia centralizuoti valdžią", - sako Danutė Bekintienė.
Apibendrindama spaudos konferencijoje išsakytos problemos esmę, Seimo narė konstatavo, jog tokia reforma dėl reformos nieko nepakeis, tik, kaip minėta, susilpnins savivaldą ir atitolins žmones nuo valdžios.
„Gyventojai gerai žino, kur jų seniūnijos, kokias paslaugas jos teikia, nes per 21-erius metus dažnai jose lankėsi. Jau dabar gauti beveik aštuoni tūkstančiai vilniečių parašų, prieštaraujant seniūnijų naikinimo vajui. Gali būti, kad ši reforma taps protekcionizmo pavyzdžiu, pakeičiant vienus tarnautojus kitais, tai yra savais. Tai nėra nei demokratija, nei pažanga, nei tikroji savivalda", - teigė Danutė Bekintienė.
(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.