Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Diskusija Seime „Daugiabučių gyvenamųjų namų administravimas: problemos ir sprendimai“

2013-05-10

Gegužės 8 d. Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, surengė diskusiją „Daugiabučių gyvenamųjų namų administravimas: problemos ir sprendimai". Diskusija buvo inicijuota, atsižvelgiant į gyventojų pastabas dėl daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo ir siekiant pasidalinti gerąja savivaldybių patirtimi. Diskusiją moderavo Seimo nariai Albinas Mitrulevičius ir Algis Strelčiūnas. Diskusijoje dalyvavo: Aplinkos ministerijos vyriausiasis specialistas Vytautas Jonaitis, Valstybinės vartotojų teisės apsaugos tarnybos direktorius Feliksas Petrauskas, Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų Teisės skyriaus vedėjas Algirdas Glodenis, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkai, Lietuvos savivaldybių atstovai.

Aplinkos ministerijos specialistas supažindino dalyvius su daugiabučių namų valdymo ir administravimo reglamentavimo pokyčiais naujų teisės aktų kontekste. Diskusijos dalyviai ypač domėjosi Civilinio kodekso 4.82, 4.83, 4.84, 4.85 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymu. Daug klausimų iškilo dėl Jungtinės veiklos sutarties ir pavyzdinių rekomendacijų bei metodikų rengimo.

Taip pat buvo kalbėta apie daugiabučių namų administravimo funkcijų vykdymo problemas, daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų problemas, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų veiklos priežiūrą ir kontrolę.

Diskusijos dalyviai pasidalino problemomis ir gerąją patirtimi. Buvo nutarta, kad tokios diskusijos yra labai reikalingos, todėl jas reikėtų organizuoti ir ateityje, nes dar yra daug neišspręstų klausimų.

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Algis Strelčiūnas

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.