Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Kraštiečių susitikimas

2013-11-13 , Merkinės seniūnija

Merkinėje aštuntąjį kartą susitiko „senieji“ ir „naujieji“ dzūkai

Merkinėje  vyko aštuntasis iš Varėnos krašto kilusių arba sodybas čia turinčių žymių šalies meno ir mokslo žmonių susitikimas. Į šį susitikimą susirinkę gerokai per šimtą kraštiečių su artimaisiais ir draugais - „senųjų" ir „naujųjų" dzūkų - ne tik bendravo, koncertavo, bet ir pristatė įgyvendintus ir būsimus bendrus projektus.

Šiuo metu pušynuose išsibarsčiusiuose kaimeliuose ir vienkiemiuose vasaroja, o kai kurie ir nuolat gyvena maždaug per du šimtus dailininkų, rašytojų, keramikų, muzikų, politikų, mokslininkų.

Šių susitikimų sumanytojas ir globėjas Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas pastebi, kad gyvendami mūsų rajone, ,,naujieji dzūkai" ne tik poilsiauja, kuria, bet vis labiau įsijungia į kaimo bendruomenių gyvenimą. Nesvarbu, ar savo sodybose jie praleidžia tik savaitgalius, ar jose gyvena po keletą mėnesių į metus. Pasak mero, labai džiugu surinkti naujuosius varėniškius, pamilusius Varėnos kraštą, čia suradusius savo antrąją tėviškę - kūrybai, mokslui, poilsiui. Varėnos rajono savivaldybės vadovai menininkus kviečia reguliariai bendrauti su seniūnijų žmonėmis, ieškoti juose talentų, atskleisti meno paslaptis paprastiems kaimo žmonėms.

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.