Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Konferencija “Vietos savivalda su seniūnaičiais“

2014-02-24

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas  vasario 21 d. Seime surengė konferenciją  “Vietos savivalda su seniūnaičiais“.  Konferencijoje dalyvavo apie 300  dalyvių: seniūnaičiai seniūnai, savivaldybių administracijos vadovai, Vyriausybės atstovai, Vidaus reikalų ministerijos  atstovai, Seimo nariai. Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Pirmininko pavaduotojas Sysas.

Pranešimą „Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovo vieta ir vaidmuo Lietuvos vietos savivaldos sistemoje nuo 1990 m. iki šių dienų“ skaitė VVS komiteto pirmininkė Virginija Baltraitienė.

Pranešimą „Teritorinė bendruomenė, gyvenamosios vietovės bendruomenė, kaimo (miesto) bendruomenė: panašumai ir skirtumai“ skaitė Algirdas Astrauskas, VVSK patarėjas, Mykolo Romerio universiteto docentas.

Pranešimą „Seniūnaitis Lietuvos savivaldybėje sprendžiant vietos gyventojams aktualius klausimus“ skaitė Edmundas Jokubauskas seniūnaičių asociacijos pirmininkas.

Pranešimą „Kaimo  ir miesto bendruomeninės organizacijos ir jų bendradarbiavimas su seniūnaičiais“ skaitė Arimantas Račkauskas, Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos pirmininkas.

Įdomų, turiningą, praktišką  pranešimą“ Seniūno ir seniūnaičio bendra veikla sprendžiant vietos reikalus bei plėtojant bendruomeniškumą“ skaitė Jonas Samoška LSSA prezidentas.

Pranešimą „Požiūris į seniūnaičių, kaip gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovų, santykius su savivaldybės institucijomis, įstaigomis, seniūnais“ skaitė Algirdas Vrubliauskas Alytaus r. meras, LSA valdybos narys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos požiūris į seniūnaičių veiklos vaidmenį ugdant ir plėtojant bendruomeniškumą bei įgyvendinant ministerijos vykdomas bendruomenių rėmimo programas kalbėjo Šeimos ir bendruomenių departamento vyriausias patarėjas Steponas Kulbauskas.

Patirtimi dalijosi seniūnaičiai, seniūnai. Vyko diskusijos.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.