Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Dideli mažos bendruomenės užmojai

2014-04-23

Rajone yra daug seniūnijų, bet dar daugiau susikūrusių bendruomenių.

Kai žmonės nusprendė kurti Voniškių bendruomenės centrą, buvo abejojančių, ar neužtenka seniūnijoje vieno - Plokščių bendruomenė centro?

Dabar tie patys skeptikai pripažįsta, jog kiekvieno kaimo gyventojai, jeigu tik yra poreikis ir lyderis, turi burtis į organizaciją. Dirba bendruomenės labui Voniškių bendruomenės centras vienas jauniausių rajone, įsteigtas tik prieš dvejus metus, bet jau turintis 68 aktyvius ir darbščius narius. Bendro darbo rezultatas sutelkti kaimo žmonės.

Voniškiečiai džiaugiasi turintys visad patarimu ir visokeriopa pagalba jiems padedantį Henriką Braškį ir būrį pagalbininkų, kurie laisvą minutę su šeimos nariais skuba kurti gražesnius bendruomenės namus. Todėl neseniai vykusio ataskaitinio susirinkimo metu Voniškių bendruomenės centro pirmininkas Tautvydas Šukys pirmiausia dėkojo labiausiai padėjusiems ir prisidėjusiems: Grigelių ir Basčių šeimoms, Laurai Jankauskaitei, Gitanai Kuncaitienei, Jonui Basčiui, Arnui Grybui, Kęstučiui Pranckevičiui, Aurimui Žilinskui, Vitui Vališkiui, Voniškių žemės ūkio bendrovės pirmininkui Henrikui Braškiui, Kubilių bendruomenei vadovaujančiai Odetai Urbaitienei, Plokščių daugiafunkcio centro direktorei Nijolei Bitinienei, seniūnei Laimutei Miliūnienei. Bendruomenės ne tik dirba, bet ir semiasi žinių. Pats vis darmokydamasis ir ragindamas kitus lankyti seminarus, Voniškių bendruomenės vadovas įgijo gido kvalifikaciją ir tikisi, jog šios žinios jam pravers prasidėjus bendruomenių verslumą skatinančių projektų teikimui ir įgyvendinimui.

Šiemet - sportuos

Voniškiečiams stotis ant kojų padėjo Žemės ūkio ministerijos finansuotas 24,94 tūkst. litų vertės projektas Voniškiečiai startuoja”, kurio lėšomis įsigyta naujos kompiuterinės technikos, įgarsinimo aparatūra, fotoaparatas ir vaizdo kamera, kurie praktiškai buvo panaudoti fiksuojant susirinkimo akimirkas ir rodant skaidres iš bendruomenės gyvenimo. Pasitarnavo ir projekto įgyvendinimo metu nupirkti baldai, kurie dar gražiau įsikomponuos tuomet, kai pastatas bus visiškai suremontuotas. Tad šiemet, kaip ir pernai, vienas iš svarbiausių uždavinių - bendruomenės pastato renovacija bei aplinkos tvarkymas, dar tolimesnėje ateityje planuojama vandens ir nuotekų įrenginių statyba bei verslų kūrimas. Voniškių bendruomenei tenka ir dalelė vietos bendruomenėms numatytų lėšų, kurias skirsto Plokščių seniūnijoje sudaryta Vietos bendruomenių taryba. Pernai šiek tiek pinigėlių buvo numatyta statybinėms medžiagoms pavėsinės statybai, o šiemet planuojama kiekvienoje seniūnijos gyvenvietėje pastatyti po lauko treniruoklį, tad vienas bus skirtas Voniškių gyventojams sportuoti.

Saugi kaimynystė

Visoms bendruomenės veikloms sustiprinti reikalinga tvirta saugi kaimynystė,

apie kurios reikšmę susirinkusiems kalbėjo rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus, Prevencijos poskyrio tyrėjai Sigita Bakšytėir Romas Gricius. Plokščių seniūnijoje tvarka besirūpinanti S.Bakšytė priminė, kad saugi kaimynystė - tai bendruomenės parama, kai kaimynai prižiūri ir rūpinasi saugumu ir jiems priskirta nuosavybe, tai veikla, kai gyventojai, verslas, policija bei kiti partneriai rūpinasi kaimynų saugumu. Voniškiečių ilgai įtikinėti nereikėjo - jie nusprendė įsilieti į daugiau nei dešimties saugios kaimynystės grupių veiklą, o bendruomenės pirmininkas T.Šukys susitarimą su policija patvirtino parašu. Diskutuojant apie gyventojų saugumą, buvo svarstomos policijos rėmėjų kandidatūros.

Pinigus - ne įsisavinti,

bet investuoti

Plokščių seniūnė Laimutė Miliūnienė pasidžiaugė Voniškių bendruomenės jaunatviškumu ir reikšmingais darbais, kurie skirti visuomenės telkimui. “Rinkitės, bendraukite ir prisiminkite, kad nevien darbu esame sotūs, reikia bendravimo, susitikimų, pasišnekėjimų. Mylėkite bendruomenės pirmininką Tautvydą, kurio entuziazmo daug kas gali pavydėti”,- kalbėjo seniūnė. Plokščių mokyklos - daugiafunkcio centro direktorė Nijolė Bitinienė prisipažino buvusi pesimistų gretose, kai būrėsi voniškiečiai, nes manė, jog seniūnijoje užtenka vieno - Plokščių bendruomenės centro,kuris turėtų vienyti visus seniūnijos gyventojus. “O šiandien aš džiaugiuosi, kad susikūrėte ir jau baltu pavydu, mes, plokštiečiai, į jus žiūrime. Akivaizdu,kad čia žmogus mieliau eina į savo kaimo bendruomenės centrą ir noriau atlieka savo bendruomenei svarbius darbus. Jeigu anksčiau buvau pesimistė, tai dabar jus kviečiu bendradarbiavimui, juk daugiafunkcio centro veikloje gali visi atrasti jiems patinkančių veiklų”,- kalbėjo N.Bitinienė. Ji ragino trisseniūnijoje veikiančias bendruomenės susitelkti bendriems rimtiems projektams, kad paramos lėšos būtųne įsisavinamos, bet investuojamos. Geriausius sveikinimus ji voniškiečiams perdavė nuo savivaldybės tarybos nario Vytauto Bitino, kuris atsakingu momentu gali paremti ne tik svariu užtarimu, bet ir kitokia pagalba. Sveikinimo žodį tarusi Plokščių bendruomenei vadovavusi, bet neseniai gimtųjų Kubilių bendruomenės vairą perėmusi Odeta Urbaitienė draugystės ranką tiesia ir Voniškių bendruomenei - įgyvendindama beveik 36 tūkst.litų vertės Europos Sąjungos (per Šakių krašto vietos veikos grupę) finansuotą projektą “Mes kartu”, du namelius vaikų žaidimams padovanojo ir voniškiečiams.

Taip draugiškai ir gyvena Plokščių seniūnijos bendruomenės - vieni kitiems padeda, vieni pas kitus važiuoja į svečius ir visada laukia atvykstančių.

 

Loreta BATAITIENĖ

Valsčius

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.