Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Gerbiamieji Lietuvos seniūnai ir bendruomenių nariai,

2014-08-14

Pastaruoju metu vyraujantys karšti orai neabejotinai atgins lietų, perkūnijas ir škvalus. Nors lietus kaip niekad reikalingas dirbamai žemei, tačiau audros ir stiprūs vėjai gali sukelti ir nemalonių padarinių mūsų gyvenvietėms.

Neretai vasaros audrų metu nulaužiamos medžių šakos ar nuverčiami medžiai užkrenta ant elektros laidų, juos nutraukia ir tokiu būdu sukelia daug nepatogumų, kyla pavojus gyventojų saugumui.

Atsižvelgdamas į pastaruoju metu padaugėjusių nelaimingų atsitikimų, įvykusių šalia elektros tinklo įrenginių, skaičių, jaučiu pareigą visus Jus paraginti imtis visų būtiniausių prevencinių priemonių, kurios padėtų išvengti galimų nelaimingų atsitikimų ir skaudžių netekčių.

Visų pirmiausiai, norėčiau paskatinti būtinai atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad jokiu būdu negalima artintis prie nutrūkusio elektros linijos laido – aukšta įtampa labai pavojinga net per atstumą. Negalima artintis ar liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių arba atramų - jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei. Pastebėję nutrūkusius laidus, gyventojai turėtų nedelsiant pranešti LESTO numeriu 1802 arba bendrosios pagalbos telefonu 112.

Ypatingai noriu atkreipti ūkininkų ir gyvulius auginančių gyventojų dėmesį dėl metalinių tvorų, elektrinių piemenų bei kitų aptvarų, įrengtų arba planuojamų įrengti po elektros oro linijomis. Kaip rodo neseni skaudūs įvykiai, saugumo reikalavimų nežinojimas arba nesilaikymas gali kainuoti gyventojų gyvybes. Todėl prašau Jūsų – jei žinote ar pastebėjote tvoras, aptvarus ar elektrinius piemenis, įrengtus po elektros oro linijomis, nedelsdami praneškit LESTO numeriu 1802. Minėtų statinių savininkai gaus įspėjimus ir terminą, per kurį turės juos deramai sutvarkyti pagal galiojančius įstatymus ir taisykles. Pareigingai rūpinkimės, kad kitų neatsakingas ar aplaidus elgesys nekeltų grėsmės mūsų bendruomenėms.

Kviečiu nepamirši, kad iš elektros skirstymo bendrovės LESTO reikalaudami kokybiško elektros tiekimo, tuo pačiu ir patys turime prisidėti bei saugoti save, užkirsti kelią neteisėtai veiklai, nuo kurios galime nukentėti. Švieskime gyventojus, informuokime, kad neatsakingas požiūris ar neapdairūs veiksmai gali lemti tiesioginius padarinius ir nutraukti elektros energijos tiekimą gyventojams.

Labai svarbu dalintis informacija, technine pagalba, pavyzdžiui, šalinant elektros tinklo gedimus po gamtos stichijų. Tik bendradarbiaudami galime keisti situaciją teigiama linkme ir žymiai greičiau išspręsti daugelį mums rūpimų klausimų.

Geros ir ramios likusios vasaros!

Pagarbiai,

Jonas Samoška

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.