Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Balsuokime už Agluonėnų Lietuvininkų ąžuolyne pastatytą krikštą I. Kanto proseneliui R. Kantui.

2014-11-23

Kreipiuosi į Jus su prašymu palaikyti mus ir mūsų iniciatyvą. Jūsų prašau balsuoti už pirmą pasiūlytą kandidatą – Agluonėnų Lietuvininkų ąžuolyne pastatytą krikštą I. Kanto proseneliui R. Kantui.

Klaipėdos rajono laikraštis ,,Banga" šiemet pakvietė siūlyti kandidatus įsteigtai nominacijai ,, Vertingiausia Metų iniciatyva arba projektas, garsinantis Klaipėdos rajoną Lietuvoje". 

Vienu iš pirmųjų yra pasiūlytas Agluonėnų seniūnijos Lietuvininkų ąžuolyne pastatytas krikštas, skirtas vieno iš žinomiausių visų laikų filosofo Imanuelio Kanto proseneliui Richardui Kantui, kuris gyveno Gretimame seniūnijai priklausančiame Kantvainų kaime, kurio pavadinimas kildinamas nuo Kanto pavardės. 

Nežinau, kas pasiūlė nominacijai mūsų iniciatyvą įamžinti Kanto atminimą, tačiau nuoširdus jiems ačiū. Pradžioj nustebau, tačiau vėliau vis labiau ir labiau gilinausi į šį dalyką ir padariau išvadas: taip, gražus ,,Minijos" kino teatras, gražus laivas  (šie projektai taip pat pasiūlyti nominacijai) ,bus dar daug gražių darbų ir pasiūlymų, tačiau už pinigus, o ypač didelius, viską galima padaryti. Mes padarėme tai be jokių pinigų, tik gerų ir iniciatyvių žmonių, kuriems rūpi mūsų krašto istorija, kultūra, tradicijų puoselėjimas, dėka,  mūsų visų geranoriškumo dėka. Ir tai yra ne materialūs dalykai, už kuriuos aš, seniūnė, esu be galo dėkinga tiems žmonėms, kurie stūmė ir vertė mane tai padaryti. Kas, jei ne mes patys, puoselės mūsų kraštą ir jo istoriją bei kultūrą. I. Kantas  – pasaulinės reikšmės filosofas, taip, kad mes garsiname savo kraštą ne tik rajone ir Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kokia garbė, kaip sakė prof. A. Jokubaitis gyventi ten, kur yra ištakos tokio žymaus žmogaus, kaip I. Kantas, ir kaip reikia auginti ir puoselėti šią mintį, šią legendą, šį faktą. 

Taigi, aš balsuoju už 1 nominaciją ir kviečiu Jus palaikyti šią gražią iniciatyvą,  pritarti ir balsuoti už – pirmą pasiūlytą  nominaciją, t. y. I. Kanto prosenelio R. Kanto atminties  įamžinimą Agluonėnuose pastatant ta proga  krikštą Lietuvininkų ąžuolyne. Gegužės mėn.  seniūnija Agluonėnuose  surengė konferencija ,,XVIII a. šviesuoliai – I. Kantas ir K. Donelaitis", kurioje dalyvavo VU profesorius A. Jokubaitis, doc. N. Putinaitė, istorikė doc. dr. S. Pocytė,  pastatytas krikštas R. Kantui, pasodinti 4 ąžuoliukai: I. Kantui, kurio 290 metines šiemet minime, K. Donelaičiui jo 300-osioms gimimo metinėms,  Spaudos atgavimo 110-osioms metinėms ir visiems, susirinkusiems į šią šventę. Agluonėnų klojimo teatras ta proga parodė spektaklį pagal K. Donelaičio poemą ,,Metai. Rudens gėrybės".

 

Prašau palaikyti šią iniciatyvą ir balsuoti už pirmą pasiūlytą kandidatą minėtai nominacijai – Agluonėnų Lietuvininkų ąžuolyne pastatytą krikštą  skirtą vieno iš žymiausių visų laikų filosofo Imanuelio Kanto proseneliui Richardui Kantui, kuris gyveno gretimame Kantvainų kaime.

 

Tam tereikia parašyti el. laišką vienu iš šių adresų: agne@gargzdai.ltjolanta@gargzdai.lteditor@gargzdai.ltarba paskambinti tel. (8 46) 45 24 74 arba 8 618 440 50 nurodant , kad balsuojate už pirmą pasiūlytą kandidatą – Agluonėnų Lietuvininkų ąžuolyne pastatytą krikštą I. Kanto proseneliui R. Kantui. 

Paraginkite tai padaryti ir savo kolegas, bendradarbius. Palaikykime iniciatyvas iš apačios, iš mūsų pačių,  iš bendruomenių, t. y. tų, kurie ,,veža" tą pagrindinį krūvį. Nuoširdus ačiū.

 

Pagarbiai

Klaipėdos rajono savivaldybės  administracijos 

Agluonėnų seniūnė

Laima Tučienė

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.