Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Lekėtiškiai gyvenimu nesiskundžia

2014-12-30

Kasmet prieš Naujuosius susirenkantys lekėtiškiai tradicijų nelaužė ir šiemet. Seniūnas Ričardas Krikštolaitis gruodžio 19 dieną sukvietė žmones į laisvalaikio salę, kad galėtų pasikalbėti apie nuveiktus darbus, išklausyti pasiūlymus ir išsiaiškinti, ko iš jo tikisi Lekėčių seniūnijos gyventojai.

Gyventi saugiau

Lekėčių seniūnijoje, kaip paminėjo seniūnas, yra registruoti 1596 gyventojai ir dar apie šimtas gyvena čia nedeklaravę savo gyvenamosios vietos. Šiemet į Lekėčius atsikraustė gyventi 67 žmonės, 17 išvyko dirbti į kitas šalis. Liūdniausia, kad mirė 22 lekėtiškiai, o gimė perpus mažiau tik 13. Seniūnas akcentavo, jog į Lekėčius būtų atėjusios kelių milijonų litų vertės investicijos, jeigu miestelio gyventojų būtų ne 850, kaip dabar, bet daugiau nei tūkstantis. Vienas iš pagrindinių seniūno tikslų, kalbėjo R.Krikštolaitis, seniūnijos gyventojų saugumas, prižiūrėta aplinka ir kultūrinis gyvenimas. Tuo jis ir rūpinosi - pakeitęs apie penkiasdešimt senų neekonomiškų gatvės žibintų lempų, galėjo be papildomų išlaidų už sunaudotą elektros energiją apšvietimą įrengti trijose gatvėse. Šviesiomis gatvėmis džiaugiasi Sirvydų, Medžiotojų, Gėlių gatvių gyventojai, savo eilės laukia gyvenantys Liekės, Ateities, Pušyno gatvėse. Seniūnas R.Krikštolaitis susirinkusiems pranešė gerą žinią  seniūnijos darbuotojai parašė projektą, laimėjo “Lesto” organizuotą konkursą ir turės galimybę miestelyje įrengti keliolika vaizdo kamerų, kurios užtikrins gyventojų saugumą. “Situacija Lekėčiuose turėtų pasikeisti, nors ir dabar miestelyje mažiau chuliganizmo atvejų”,- kalbėjo seniūnas.

 Pykstasi dėl šunų

R.Krikštolaitis pasidžiaugė ir dėkojo susirinkime dalyvavusiam merui Juozui Bertašiui, taip pat savivaldybės  administracijai, įmonės “Šakių vandenys darbuotojams už tai, kad buvo įgyvendintas vandentvarkos projektas, po kurio lekėtiškiai geria ne rudą, bet skaidrų centralizuotai tiekiamą vandenį. Seniūnas atkreipė dėmesį, kad nuolat rūpinamasi miestelio aplinka, pjaunamos vejos, genėjami krūmai. Vietos gyventojai netgi juokauja, kad žolė nespėjo prasikalti, o darbininkas su žoliapjove jos jau laukia... Tačiau visi pripažino, jog seniūnas - ūkiškas ir labai tvarkingas žmogus, todėl nori, kad aplinka būtų graži, ir auklėtų kitus neapleisti savo teritorijos, sodybų. R.Krikštolaitis pastebėjo, jog miestelyje sumažėjo palaidų šunų, tačiau piktinosi, kad augintinius vedžiojantys šeimininkai nesurenka išmatų. “Su kai kuriais teko susipykti, bet tvarka turi būti. Negalima išmatomis teršti vejos, kurią reikia šienauti. Tai nepagarba žmogaus darbui”,- kalbėjo seniūnas. Darbščiam seniūnui neatsisako padėti ir verslininkai bei ūkininkai - beveik tris dešimtis avarinių medžių, augusių prie Jančių ir Kretkampio kelių, nupjauti padėjo Biliotavičių šeimos vyrai. Pavienių pagalbininkų seniūnui lyg ir netrūksta, tačiau į talkas žmonės vangiai renkasi - pareigą tvarkyti prisimena tik mokiniai, mokytojai, seniūnijos darbuotojai, vyresnio amžiaus miestelėnai. R.Krikštolaičiui norėtųsi sulaukti didesnio žmonių aktyvumo. Seniūnas labiausiai džiaugėsi įsigyta aplinkos priežiūrai skirta technika, taip pat suremontuotu traktoriumi, kuris jau paruoštas sniego stumdymui.

Tvirtėja bendruomenė.

 Kitais metais Lekėčių miestelis turėtų būti dar gražesnis, spalvingesnis, nes seniūnas planuoja įrengti daugiau gėlių stovų, gėlynų. Kadangi dekoratyviniai augalai ir gėlės brangūs, R.Krikštolaitis neatmeta galimybės statyti šiltnamį ir patiems auginti augalus. Problemos, su kuriomis susiduria Lekėčių seniūnija - trūksta degalų aplinkos priežiūros agregatams, taip pat

reikia keisti kapinių tvorą, kuri tiek supuvusi, jog virsta papūtus stipresniam vėjui. Pastatyti 530 metrų tvorą - brangiai kainuosiantis darbas, tačiau seniūnas viliasi, jog kitais metais pavyks ir šį tikslą pasiekti. Norėtų lekėtiškiai vaikščioti naujesniais tiesesniais šaligatviais, tačiau tam kol kas nėra lėšų. Svarbiausia, anot seniūno, žmonės, kurių kultūriniu gyvenimu rūpinasi laisvalaikio centro renginių organizatorė Inga Gliožaitienė. Apie jos surengtas šventes, taip pat Vaidos Brazaitienės vadovaujamo teatro pasirodymus geri atsiliepimai sklinda po visą respubliką.

Ne mažiau žinomas Lekėčių moterų veiklos klubas, prisidedantis organizuojant renginius, tvarkant apleistus kapus, puošiant miestelį Kalėdoms.

Ne mažiau stiprią komandą sukūrusi Mikytų bendruomenės centro pirmininkė Saulena

Kučiauskienė. Aktyviau pradėjo reikštis ir Lekėčių bendruomenė, kurios vairą perėmęs

Arūnas Matusevičius jau praėjo projektų įgyvendinimą bei turi planų ateičiai. Beje, jis susirinkusiems pristatė viziją prie Liekės upelio sukurti pramogų parką, norėjo žinoti visuomenės nuomonę.

Padėkojo už darbus.

Išklausę seniūno kalbos, gyventojai pripažino, jog Lekėčių miestelis akivaizdžiai pagražėjo, tačiau per mažai dėmesio skiriama seniūnijos kaimams. Regimantas Ramanauskas iš Pavilkijo prašė bent porą lempų įsukti jo kaime, tačiau sulaukė paaiškinimo, jog “viskam savas laikas”. Į periferiją, kalbėjo R.Krikštolaitis, apšvietimas ateis tada, kai bus apšviestas Lekėčių miestelis. Pavilkijo ir Mikytų gyventojai pageidavo įrengti kelio kalnelius, o Zenonas Rakauskas netgi pareiškė, jog lekėtiškiams būtų patogiau priklausyti Kauno savivaldybei.

Su lekėtiškiais susitikęs meras Juozas Bertašius kalbėjo apie įgyvendintus investicinius projektus ir planuojamus naujus darbus bei investicijas, kurios rajoną per krašto vietos veiklos grupę turėtų pasiekti 2016 metais. Rajono vadovas už aktyvią veiklą Padėkos raštais ir lauknešėliais apdovanojo aktyviausius lekėtiškius - Ramūną Keraitį, Adelę Skeigielienę, Živilę Sprindžiūnaitę, Kęstutį Bybartą.

Trumpai bei dalykiškai kalbėjo rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis. Kadangi susirinko nedaug gyventojų, jis padarė išvadą, jog žmonės gyvena saugiai. “Kai seniūnas jums pasakojo apie atliktus darbus, aš lenkiau pirštus skaičiuodamas, ar padarė viską, ko reikia

saugiam žmonių gyvenimui. Sutvarkyta aplinka, išpjauti kemsynai, apšviestos gatvės, įdarbinti socialinei rizikai priskirti žmonės - padaryta tai, ką aprašo kriminologiniai vadovėliai apie nusikalstamumo mažinimą”,- kalbėjo M.Akelaitis

Loreta BATAITIENĖ

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.