Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

TAURAGĖJE LANKĖSI KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖS DELEGACIJA

2015-07-01

                     2015 m. birželio 29 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi delegacija iš Klaipėdos rajono savivaldybės. Delegaciją, kurią sudarė mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius, direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, administracijos skyrių vedėjai, seniūnai.

                      Pirmiausia Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai užsuko į Tauragės rajono Mažonų seniūniją. LSSA prezidentas, Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška supažindino su seniūnijos darbo veikla, turimomis darbuotojų pareigybėmis.

                      Tai pirmoji klaipėdiečių pažintis su Tauragės savivaldybės meru Sigitu Mičiuliu, mero pavaduotoja Aušrine Norkiene, admininistracijos direktoriumi Modestu Petraičiu, direktoriaus pavaduotuoju Vytatu Navicku, mero patarėjais, Finansų skyriaus specialistais, seniūnais.

                      Susitikimo metu meras Sigitas Mičiulis trumpai pristatė Tauragės kraštą, pakvietė pažiūrėti filmą apie Tauragę „ Miestas, kuriame malonu gyventi“.

                      Svečių delegacijos vardu už priėmimą tauragiškiams padėkojo bei Klaipėdos rajoną pristatė administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

                      Susitikimo metu Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška pakvietė diskusijai, dėl seniūnijų veiklos ir savarankiškumo sprendžiant vietos bendruomenių gyventojų problemas. Tauragės rajono seniūnijos nėra centralizuotos. Seniūnijos turi buhalterius, lėšos seniūnijoms skiriamos pagal atskiras programas, seniūnai yra atsakingi už finansinę kontrolę.

                      Apie seniūnijų finansavimą ir lėšas skiriamas programų įgyvendinimui supažindino Tauragės savivaldybės finansų skyriaus specialistai.

                      Taip pat diskutuota dėl seniūnijų veiklos, ar jos turi veikti kaip savivaldybės filialai ar kaip biudžetinės įstaigos. Taip pat kalbėta apie tiesioginius seniūnų rinkimus, didesnių įgaliojimų sureikimo seniūnams.

                      Po diskusijų susitikimo svečiai buvo pakviesti pasižvalgyti po Tauragės apylinkes. Lankytasi prie Tauragės konvencijos paminklo, privačiame Taurų parke, laisvalaikio objektus, neseniai pastatytus modernius nuotekų apdorojimo įrenginius.

                      Išvykdami iš Tauragės susitikimo dalyviai aplankė Mažonų seniūnijos Lomių kaimo bendruomenės centrą, kuriame įsikūrę kultūros namai, biblioteka, krašto muziejus, medicinos punktas. Bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė supažindino su bendruomenės veikla bei glaudžiu ryšiu su Mažonų seniūnija, bei įgyvendintais projektais.

                      Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pakvietė tauragiškius aplankyti Klaipėdos r. savivaldybę.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.