Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Regionų integruotas teritorijų vystymo (ITV) programos.

2015-09-15

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis patvirtino Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių regionų integruotas teritorijų vystymo (ITV) programas. Jose numatytos lėšos ir veiksmai opiausioms regionų problemoms spręsti.

Regionų ITV programose numatyta, kokių bus imtasi veiksmų ir kokios bus panaudotos lėšos per ateinančius šešerius metus sprendžiant minėtuose regionuose jų augimui didžiausias įtakos turinčias ekonomines, socialines, demografines ir aplinkos bei klimato kaitos problemas, plėtojant šių regionų miestų stiprybes.

Patvirtintose programose numatytų įgyvendinti priemonių ir projektų tikslas – sumažinti regionuose nedarbo lygį didinant ekonominį aktyvumą ir gyvenimo kokybę. Tikslo planuojama siekti pritaikant viešąsias erdves verslo poreikiams, naujų įmonių steigimui, investicijų pritraukimui ir darbo vietų kūrimui; vystant traukos centrus miestuose ir skatinant juose smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą; didinant gyvenamosios aplinkos patrauklumą; gerinant darbo vietų pasiekiamumą ir kompleksiškai tvarkant ir plėtojant viešąją infrastruktūrą, sprendžiant eismo saugumo problemas.

Alytaus regiono ITV programa bus įgyvendinama tikslinėse regiono teritorijose – Varėnos, Alytaus, Druskininkų ir Lazdijų, Klaipėdos regiono – Šilutės ir Skuodo, Panevėžio regiono – Biržų, Kupiškio, Pasvalio ir Rokiškio, Šiaulių regiono – Pakruojo, Kuršėnų, Naujosios Akmenės, Joniškio ir Kelmės miestuose. Programa taip pat bus įgyvendinama ir su Lazdijų miestu susietoje teritorijoje – Lazdijų seniūnijoje, su Panevėžio regiono tikslinėmis teritorijomis susietose teritorijose – Paliūniškio, Krekenavos, Mickiemės, Skaistgirių, Molainių, Bernatonių, Pašilių II, Velželio ir Vyčių gyvenvietėse ir su Šiaulių regiono tikslinėmis teritorijomis susietuose Tytuvėnų, Ventos, Gaučių, Menčių ir sodininkų bendrijos „Stipirkiai“ gyvenamose vietovėse.

Tikslinėse ir su jomis susietose šių keturių Lietuvos regionų teritorijose gyvena daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Teritorijų vystymui ITV programose, kurių rengimą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija (VRM), numatytas 234 mln. eurų finansavimas. Europos Sąjungos investicijos sudaro 189 mln. eurų.

Projektus minėtuose regionuose finansuos ne tik Vidaus reikalų, bet ir Aplinkos, Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Susisiekimo ministerijos.

Į integruotą teritorijų dešimtyje regionų ir penkiuose didžiuosiuose miestuose plėtrą iš viso bus nukreipta daugiau kaip 700 mln. eurų ES investicijų. Vien per VRM administruojamas priemones numatyta skirti 340 mln. eurų.

 

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.