Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Vilniaus apskrities savivaldybių seniūnai už stiprią savivaldą

2016-03-16

2016 m. kovo 14 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko Vilniaus apskrities savivaldybių seniūnų sueiga. Į šį tradicinį kasmetinį renginį suvažiavo seniūnai iš Elektrėnų, Trakų, Ukmergės, Šalčininkų, Širvintų, Vilniaus rajono, Švenčionių savivaldybių. Šį renginį organizavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija (LSSA), vicerezidentas Vilniaus apskričiai Kęstutis Vilkauskas kartu su Vilniaus miesto savivaldybės seniūnais. Seniūnus atlydėjo Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič. Renginyje dalyvavo Vilniaus miesto bendruomenių asociacijos pirmininko pavaduotojas Emilis Misiulis, Vilniaus miesto seniūnaičių asociacijos pirmininkas Alfonsas Augulis, Vilniaus miesto seniūnaičių asociacijos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Makaravičius, Salų seniūnaitė Daiva Sinkuvienė.

 Renginio pradžioje Vilniaus miesto seniūnijų veiklą pristatė Vilniaus miesto seniūnų sueigos pirmininkas, Antakalnio seniūnas Algimantas Vaitkus. Jis pasidžiaugė, kad po bandymo sunaikinti Vilniaus miesto seniūnijas ir jas ginant teismuose, seniūnijos vis dėlto išliko. Nors dabartinė situacija gerėja, tačiau seniūnams vis dar tenka didelis krūvis. Dažnai vienam seniūnui tenka dirbti per kelias seniūnijas, seniūnijų funkcijoms atlikti trūksta darbuotojų.

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Jonas Samoška pasakojo apie asociacijos nuveiktus darbus, pabrėžė, kad seniūnų asociacija visuomet pasisako už kuo didesnį seniūnijų savarankiškumą, už savivaldos decentralizaciją. Jis ragino visus žemutinės grandies savivaldos dalyvius, seniūnus, bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius veikti kartu sprendžiant aktualiausias vietos gyventojų problemas. Jis pateikė savo Mažonų seniūnijos pavyzdį kaip savarankiškos, stiprios, bendradarbiaujančios ir kuriančios geresnę aplinką.

Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė-Garbštienė iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su savo komanda iš socialinio darbo tarybos Skirma Kondratas (LSSA garbės narė) ir Linu Kukuraičiu padarė pranešimą apie esminį dėmesį ne socialinėms išmokoms, o viešosioms paslaugoms ir jų visuotiniam prieinamumui bei deramai kokybei užtikrinti.

Algirdas Astrauskas, LRS Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro vedėjas, supažindino su vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 4, 9, 13, 15, 16, 20, 23, 29, 31, 32, 33, 34, 35 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 32.1 straipsniu projektu. Pranešėjas informavo, kad jau artimiausiu metu seime bus svarstomi keli savivaldos įstatymo pakeitimo projektai ir pakvietė seniūnus, seniūnaičius, vietos bendruomenes aktyviai teikti pasiūlymus svarstomiems projektams.

Sueigos metu LSSA prezidentas Jonas Samoška pasirašė sutartis su socialinių darbuotojų asociacija ir jos prezidente Rasa Laiconiene bei “Aš už Lietuva” projekto vadovu Karoliu Sargūnu.

Savo įtemptoje darbotvarkėje laiko atrado Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis pasveikino savivaldybių seniūnų sueigos dalyvius, pasidžiaugė, kad seniūnai nori ir gali spręsti iškylančias kasdienes problemas ir kartu su seniūnaičiais ir vietos bendruomenėmis gali daug nuveikti savivaldos stiprinimui. Vilniaus miesto bendruomenių asociacijos pirmininko pavaduotojas Emilis Misiulis pakvietė visus seniūnus aktyviai dalyvauti ir padėti ruošiantis Lietuvos bendruomenių organizuojamoje rudeninėje mugėje, kuri vyks rugsėjo pradžioje Litexpo rūmuose.

Vilniaus miesto seniūnaičių asociacijos pirmininkas Alfonsas Augulis pabrėžė, kad šiuo atsakingu momentu, kai seime teikiami įvairūs savivaldos įstatymo pakeitimo projektai, labai svarbu, kad neliktų esminų prieštaravimų tarp seniūnaičių, vietos bendruomenių ir seniūnų asociacijos.

Renginio pabaigoje sueigos dalyviai diskutavo dėl socialinės aprėpties ir vietos savivaldos. Vilniaus miesto Vilkpėdės seniūnas Mindaugas Kuncaitis iškėlė iniciatyvą paruošti rezoliuciją dėl savivaldos įstatymo pakeitimų, kurie stiprintų vietos savivaldą seniūnijų, vietos bendruomenių ir seniūnaičių lygmenyje ir pateikti ją LR seimui.

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija nuoširdžiai dėkoja už priėmimą Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui, mero patarėjai Renaldai Rutkauskaitei-Preskienienei, teisės departamento dokumentų valdymo skyriaus vyriausiajai specialistei Daivai Mikulskienei.

 

Kęstutis Vilkauskas

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.