Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Vaizdo stebėjimo kameros Lekėčiuose

2016-04-20

Kol Šakių  rajono centre dar tik ruošiamasi įrengti vaizdo stebėjimo kameras, Lekėčių miestelyje jos puikiai veikia - pažeidėjai filmuojami ir perduodami teisėsaugininkams.

Stebėjimo kameromis fiksuojami vaizdai - ne tik gera prevencinė priemonė, bet ir naudinga įrodomoji medžiaga policijai. Praėjusią savaitę pačiame Lekėčių miestelio centre, prie seniūnijos administracinio pastato, buvo sulaužytas suolelis. Jeigu ne vaizdo stebėjimo kameros, pažeidėją kažin ar būtų pavykę išaiškinti, tačiau įrašas apie nakties įvykius aiškiai parodė, kas pasidarbavo.

Į seniūniją iškviesta nepilnamečio mama atpažino sūnų. Policijos pareigūnams beliko įforminti įvykį ir nubausti kaltus asmenis. Nors už nepilnamečius atsako jų tėvai ir šįkart seniūnijai teks padengti apie šimto eurų nuostolį, bet vaikinui tai bus gera pamoka ateityje elgtis atsakingiau ir negadinti svetimo turto. Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis teigė, kad nuo šių metų pradžios miestelyje įrengus 15 vaizdo stebėjimo kamerų, šis pažeidimas nufilmuotas pirmasis. Jo įsitikinimu, ne tik Lekėčių, bet ir kitų seniūnijų centruose turėtų veikti vaizdo stebėjimo kameros, kurios tarsi vaistas gydo norinčius nusikalsti, sulaužyti arba šiukšlinti. Lekėčių seniūnija vaizdo kamerų įsigijo sutaupiusi lėšų ir laimėjusi elektros skirstymo įmonės skelbtą projektą. O kad įrangos montavimas nekainuotų brangiai, darbus atliko ūkio būdu. „Dabar turime puikią įrangą, kurios dėka galime stebėti vaizdą viso miestelio teritorijoje. Todėl bloga linkintys geriau tegul nesivargina - turės reikalų su policija“,- įspėjo seniūnas. Jis pastebėjo, kad įrengus vaizdo stebėjimo kameras, ne tik svetimi, bet ir vietiniai lekėtiškiai tapo drausmingesni - stengiasi neblaivūs nesirodyti viešoje vietoje, nešiukšlina miestelio, ypač šaltinio ir kapinių prieigų, kurie anksčiau skendėdavo šiukšlėse.

Rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis teigė, kad atvejai, kai nusikaltimą padeda išaiškinti vaizdo stebėjimo kameros, nėra tokie dažni, o Lekėčiuose padarytas pažeidimas išskirtinis, nes seniūnas operatyviai sureagavo, atpažino suolelį laužiusį asmenį ir policijai pateikė neginčijamus įrodymus - aiškų vaizdo įrašą. „Anksčiau nebūdavo pranešimų apie tai, kad padarytas pažeidimas yra užfiksuotas vaizdo stebėjimo kameromis, bet pastaruoju metu tokių atvejų daugėja. Deja, nevisada informacija yra naudinga, nes ypač naktį filmuotas vaizdas neryškus, nekontrastingas, todėl asmenų atpažinti neįmanoma. Lekėčių miestelyje sumontuotos labai kokybiškos vaizdo stebėjimo kameros, todėl pažeidėjas buvo labai gerai matomas“,- pastebėjo policijos komisariato vadovas. Jo nuomone, siekiant gerinti gyventojų saugumą, rajono centre ir seniūnijose turėtų veikti daugiau ir kokybiškų vaizdo stebėjimo kamerų, kurių valdymo centras galėtų būti vienoje vietoje. Tai palengvintų įrangos priežiūrąir administravimą.

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.