Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Tarptautinis kvalifikacijos tobulinimo seminaras

2017-02-21

UAB “POILSIS IR MES”, A.Goštauto g. 8-206, LT01106, Vilnius

TEL.: (+370-5) 2328278, MOB. TEL.   867258753

El. paštas: poilsioprojektai@gmail.com

Tarptautinis kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Efektyvus vietos municipalitetų vaidmuo: šiuolaikinės valdymo tendencijos, Izraelio patirtis“

2017 m. gegužės 6 – 13 d.        

 

                  SEMINARO TIKSLAS:  Palyginti Lietuvos  seniūnijų ir Izraelio municipalijų  veiklos organizavimo principus ir metodus

 SEMINARO METODAI: seminaras, susitikimai, diskusijos.

                    Seminaro metu lankysimės Nazareto, Betliejaus, Jeruzalės, savivaldybėse.

                  Seminarų dalyviams bus išduodami tarptautiniai kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

 

1 diena   Skrydis  Vilnius – Tel Avivas.  Tel Avivas yra antras pagal dydį šalies miestas (390 tūks. gyventojų) po sostinės Jeruzalės. Prekybos ir kultūrinis centras. Tel Avive reziduoja dauguma užsienio šalių ambasadų, nes Jeruzalė nėra pripažinta tarptautiniu mastu šalies sostine. Prieš šimtmetį vietoje, kur dabar įsikūręs Tel Avivas, buvo vien smėlynai, o netoliese buvusi Jafa -  seniausias Palestinos miestas, uostas, minimas karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu, duso nuo gyventojų pertekliaus. Kaip teigiama, kelios dešimtys šeimų iš Jafos, ieškojusios erdvesnės gyvenamosios vietos, įsikūrė smėlynuose ir davė pradžią Tel Avivo miestui. Ilgainiui du miestai susiliejo į vieną: Tel Avivą - Jafą. Miesto centre - spalvingi rajonai ir įspūdingi „bauhaus“ architektūros paminklai, saugomi UNESCO. Pajūrio bulvaras - vienas puikiausių miesto paplūdimių pasaulyje: ilgas, platus ir nepriekaištingai švarus. Vėliau vykstame į kibucą, kur matysite, bendruomenėje gyvenančius ir dirbančius judėjus. Vykstame į Haifa – vieną gražiausių rytinės Viduržemio jūros pakrantės miestų ir trečią pagal dydį Izraelio miestų, įsikūrūsį Karmelio kalno papėdėje prie vaizdingos įlankos. Lankysitės - Elijaus grotoje (tai - viena iš šventųjų Izraelio vietų), naujos religijos pradininko Babo mauzoliejaus persiškuose soduose, nusidriekusiais per 19 terasų. Tai vieni gražiausių persiškų sodų pasaulyje.  Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

                                                                                

2 diena  Pusryčiai. Po pusryčių  9.00 – 12.30 val.  SUSITIKIMAS NAZARETO  MIESTO SAVIVALDYBĖJE (1 Safra Squere, Jersusalem) SU NAZARETO MIESTO MERU p. Ali Sallam. Susitikimo metu susipažinsime su miesto veiklų planavimu, atskirų jo dalių veiklomis bendrame Susitikimo metu  susipažinsime su Nazareto  miesto atskirų municipalijų veiklų planavimo strategija, palyginsime su Lietuvoje esančia seniūnijų veiklų planavimo tvarka. 12.30 – 13.30 val. Pietūs. 13.30 – 16.30 val. Diskusija tema: “VIETOS MUNICIPALIJŲ IR GYVENAMOSIOS VIETOVĖS BENDRUOMENĖS SANTYKIAI“. Po susitikimų pažintis su Nazeretu – vienu didžiausiu Galilėjos mietų, išsidėsčiusių kalvų apsuptame slėnyje. Didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis prabėjo būtent Nazarete, čia jis praleido savo vaikytę ir jaunystę.Tai vienas svarbiausių Šventosios žemės traukos centrų. Aplankysime Marijos apsireiškimo Baziliką,  Šv.Mergelės šaltinį ir Šv.Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Veliau vykstame į biblijinio Safedo (Tsfat) – vieno iš keturių šventų judėjų miestų, Kabalos ir žydų misticizmo centras, aukščiausiai išsidėstęs Izraelio miestas (900 m virš jūros). Iš čia atsiveria nuostabūs vaizdai į Galilėją, vaiskiu oru matyti Galilėjos ir Viduržemio jūros. Safetas garsėja XVI amžiaus senamiesčiu, kurio nepakartojama atmosfera pritraukia menininkus iš viso pasaulio. Vėliau vykstame prie Galilėjo Jūros. Šios jūros (taip Biblijoje vadinamas Kinereto ežeras) pakrantė tapo  Jėzaus Kristaus mokymo vieta. Esant galimybei dar važiuojame į Jardenito krikštavietę. Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena  Pusryčiai. Po pusryčių 9.00 – 12.30 val.  SUSITIKIMAS BETLIEJAUS MIESTO SAVIVALDYBĖJE (Manger Square Bethlehem, Palestine) SU MIESTO MERU p. Robert J. Donchez ir atskirų departamentų, atsakingų už miesto veiklų planavimą, atstovais.  Susitikimo metu aptarsime miesto municipalijų funkcijas, pagilinsime  teorines žinias atskirų miesto dalių valdymo  srityje pasinaudojant Izraelio  savivaldybių patirtimi. 12.30 – 13.30 val. Pietūs. 13.30 – 16.30 val. Diskusija tema:  „MUNICIPALIJŲ VAIDMUO, ATSISKLEIDŽIANTIS PER JOMS PRISKIRTŲ FUNKCIJŲ ĮGYVENDINIMĄ“. Po susitikimų ekskursija po Betliejų - Jėzaus gimimo vietą. Miestas vienodai reikšmingas tiek krikščionims, tiek judėjams. Centrinėje Betliejaus aikštėje stovi Kristaus gimimo bazilika, bizantiškojo periodo kūrinys. Tai paminklas Kristaus atėjimui į pasaulį. Po centrine nava esanti kripta, tiksliau keturiolikos kampų sidabro žvaigždė grindinyje, žymi tikslią Jėzaus gimimo vietą.  Toliau keliaujame į Jeruzalę. Jei bus galimybė, apžiūrėsime palestinietiško miesto Bethlehem senamiestį. Vėliau vykstame į „Yad Vashem“ muziejų skirtą holokausto aukų atminimui. Tai klasikinis pavyzdys, kaip neįkyriai ir tobulai, naudojant simboliką ir dokumentinę medžiagą atskleisti pasauliui žydų tautos tragediją. Pagal galimybę, laisvas laikas Jeruzalėje. Vakarienė. Norintieji, už papildomą mokestį apie 20 eurų, galės vykti į košerinį restoraną. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena   Pusryčiai. Po pusryčių 9.00 – 12.30 val.  SUSITIKIMAS JARUZALĖS MIESTO SAVIVALDYBĖJE (Safra Square 1, Jerusalem)  SU MIESTO MERU p. Nir Barkat. Susitikimo metu įgysime naujų praktinių atskirų miesto dalių valdymo ir administravimo  įgūdžių vadovaujantis Izraelio savivaldybių patirtimi. 12.30 – 13.30 val. Pietūs. 13.30 – 16.30 val. Diskusija tema:  „VIETOS SAVIVALDOS SENIŪNIJŲ IR MUNICIPALIJŲ IŠSKIRTINUMAI: IZRAELIO IR LIETUVOS SITUACIJA“. Po susitikimų toliau tęsiame ekskursija po Jeruzalę. Nuo Alyvų kalno viršūnės atsiveria nuostabūs senojo miesto vaizdai. Auksu švyti Šventyklos kalno kupolas. Alyvų kalno šlaite - Getsemanės sodas, Biblijos laikų alyvmedžių sodas, kuriame Jėzus apsilankė naktį prieš nukryžiavimą. Šalia Getsemanės sodo - Marijos kapo šventovė. Tačiau Marija paimta į dangų, tad kapavietė tuščia.  Įspūdinga Visų Tautų bažnyčia ženklina vietą, kurioje Judas išdavė Jėzų.  Vėliau vykstame prie Kalno šventyklos - tai vieta, iš kurios Mahometas pakilo į dangų. Iš kalno molio buvo sukurtas Adomas.  Vakarinė Jeruzalės siena - tai Raudų siena. Dalis Raudų sienos yra romėnų sugriautos Antrosios šventyklos liekanos. Tai švenčiausia žydams vieta, jų religijos simbolis. Kiekvienas apsilankęs prie Raudų sienos palieka sienoje raštelį - žinutę Dievui. Via Dolorosa – simbolizuojanti  Kristaus kelią nukryžiavimo vietos link. Kristaus kapo bažnyčia yra viena reikšmingiausių vietų krikščionims. Bažnyčia ženklina vietą, kur Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas, o vėliau prisikėlė. Siono kalnas, anot Biblijos, buvo žydų karaliaus Dovydo rezidencija, jame karalius ir palaidotas. Biblijoje Sionas vadinamas Dievo namais. Pasakojimai byloja, kad karaliaus Dovydo kape buvo paslėpti Pirmosios šventyklos lobiai, dėl kurių užkariautojai vis sugriaudavo kapavietę. Virš Karaliaus Dovydo kapavietės - Paskutinės vakarienės menė. Vieta, kur paskutinį kartą Jėzus vakarieniavo su savo apaštalais. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

5 diena Po pusryčių vykstame prie žemiausio pasaulio taško ir sūriausio pasaulio vandens telkinio Negyvosios jūros, kuri dėl jos vandenyse neegzistuojančių ne bakterinių gyvybės formų dar vadinama Mirties jūra. Prie jūros keliausite per Judėjos dykumą – bevaisę, tačiau gražiais gamtovaizdžiais garsėjančią vietovę. Maudynės jūroje. Jei turėsite laiko ir noro (mokamas įėjimas), pasirinktinai galima aplankyti šias vietas. Vakariene. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena Pusryčiai. Poilsis prie jūros Netanijoje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena   Poilsis. Poilsis prie jūros Netanijoje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje

 

8 diena   Pusryčiai. Ryte pervežimas į Tel Avivo oro uostą. Skrydis Tel Avivas –Vilnius..

 

Kelionės kaina:  630 EUR/asm + aviabilietas

 

Į kainą įskaičiuota:

  • Ekskursinė programa po Izraelį autobusu;
  • 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;
  • Lydinčio vadovo iš Lietuvos paslaugos;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Mokami objektai pagal programą.

 

 Į kainą neįskaičiuota:

  • skrydis Vilnius- Tel Avivas; Tel Avivas – Vilnius
  • sveikatos draudimas;
  • arbatpinigiai (Papildomai turėti po 3 $ kiekvienai dienai  arbatpinigiams);
  • asmeninės  išlaidos.

 

Pastabos:

Objektų lankymo eiliškumas gali keistis. Keičiantis aviabilietų kainoms kelionės kaina gali keistis. 

Kaina skaičiuota Eurais, tačiau Izraelio partneriams atsiskaitome doleriais.

Atsiskaitymo dieną, kaina bus tikslinama pagal tos dienos kursą

 

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.