Pasirinkite seniūniją
Iškilus klausimams skambinkite
+370 618 56289

Apie seniūniją

Rėkyvos seniūnija - nuostabiu gamtovaizdžiu ir turtinga istorija apdovanota Šiaulių miesto dalis. Ji nutolusi apie 10 km nuo miesto centro į pietus ir įsikūrusi prie dešimto pagal dydį šalyje - Rėkyvos ežero. Ko gero, nėra Lietuvoje kitos tokios gyvenvietės, kurioje tyvuliuotų 1179 ha ploto ežeras, apjuostas šlapių miškų ir pievų, klampių pelkių ir per tūkstantmečius susiformavusių durpynų.

Rėkyva - daugelio šiauliečių pamėgta rekreacinė teritorija.

2004 m. įkurta Rėkyvos seniūnija (Energetikų g. 6). Nuo tada Rėkyva pastebimai pagražėjo - tvarkoma aplinka, pastatytas 100 m tiltas į Rėkyvos ežerą, atnaujinta biblioteka, Poilsio gatvėje nutiestas dviračių ir pėsčiųjų takas, kuriuo Rėkyvos progimnazijos moksleiviai saugiai skuba į mokyklą, o poilsiautojai - į Rėkyvos ežerą, ištiestas dviračių ir pėsčiųjų takas Vyturių gatvėje. Rėkyvos parko teritorijoje įgyvendintas želdinių rekonstrukcijos projektas, atnaujinti gėlynai, Žaliasodžių gatvėje įrengtas apšvietimas ir įgyvendinta dar daug svarbių infrastruktūros projektų.

Seniūnijos teritorijoje yra dvi ugdymo įstaigos: Šiaulių lopšelis-darželis „Bangelė" ir Rėkyvos progimnazija.

Pietiniame ežero krante (Poilsio g. 1) įsikūrusi Rėkyvos progimnazija. Mokykloje, pasirinkusioje ekologinio mokymo kryptį, mokosi apie 200 vaikų. Mokyklos bendruomenei svarbios Rėkyvos ežero išlikimo, oro taršos, atliekų rūšiavimo, energijos taupymo ir kitos gamtos ir aplinkos apsaugos problemos. Mokykla aktyviai dalyvauja tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, turi aštuonias žaliąsias vėliavas. Rėkyvos progimnazija iš kitų miesto mokyklų išsiskiria tuo, kad turi pilnateisį gyventoją - gandrą, įsikūrusi aukštame medyje, šalia mokyklos pastato.

Lopšelis-darželis „Bangelė" (Pirties g. 8) taip pat dalyvauja tarptautinėje Gamtosauginėje programoje. Už dalyvavimą vykdant šią programą lopšelis-darželis įvertintas keliomis žaliosiomis vėliavomis. Lopšelyje-darželyje „Bangelė" daugiau kaip šimtui vaikų diegiami sveikos gyvensenos ir gamtosauginio ugdymo pagrindai.

Netoli Bačiūnų ir Poilsio gatvių sankryžos išlikusios šiuo metu nebeveikiančios senos parapijos kapinės. Visai netoli mokyklos stovi Rėkyvos bažnytėlė, įsikūrusi buvusioje Karpių dvaro kalvėje.

Rėkyvos seniūnijos teritorijoje yra apie 350 ha želdynų ir parkų. Ežero pakrantėje yra Rėkyvos parkas. Čia būta ir Karpių dvaro parko, tačiau jo išliko tik fragmentai. Vienas jų - sena tuopų alėja. Šalia Vyturių gatvės yra Margių parkas, užimantis 85,2 ha teritorijos. Didelę seniūnijos teritoriją užima sodininkų bendrijos. Tokių sodininkų bendrijų yra trisdešimt.

Karpių piliakalnis (dar vadinamas Grabaučiaus kalnu) - tai unikalus memorialinis kompleksas, bene vienintelis tokio tipo šeimyninis kapas šiaurės Lietuvoje. Būti palaidotam savo dvare, Rėkyvos ežero pakrantėje, pageidavo Pranciškus Mauricijus Karpis, dvarą valdęs nuo 1782 m. ir savo aktyvia šviečiamąja veikla išgarsinęs visą giminę. M. Karpio 180-ųjų mirties metų paminėjimui 1997 m. šeimos kapavietė buvo atkurta ir restauruota.

Rėkyvos ežeras - dešimtas pagal dydį ir vienas seniausių Lietuvos ežerų. Remiantis 2011 m. Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto Klimato ir vandens tyrimų laboratorijos duomenimis, Rėkyvos ežero baseino plotas - 19,4 km2, ežero plotas - 1179,2 ha, didžiausias gylis - 4,8 m, vidutinis gylis - 2,0 m. Rėkyvos ežero ilgis - 4,4 km, kranto ilgis - 14,1 km. Rėkyvos ežeras savo vandeniu maitina kitus Šiaulių miesto ežerus: Talkšą, Prūdelį, Ginkūnų ežerą. Patį Rėkyvos ežerą maitina tik gruntinis vanduo ir krituliai, nes į jį neįteka joks upelis, o išteka trys - Kulpė, Šiaušia, Tilžė.

Pietinėje ežero pakrantėje gulintis didelis 3,5 m ilgio, 2,5 m pločio ir 1,2 m aukščio pilko granito akmuo su pritvirtinta memorialine lenta įamžino lakūno Antano Kairaičio žuvimo vietą. Kiek toliau nuo Kairaičio akmens prasideda durpynai. Durpių gavybos laukai užima per 530 ha plotą. Pietvakarinėje ežero pakrantėje jie susisiekia su Rėkyvos botaniniu-zoologiniu draustiniu. Dėl palankių gamtinių sąlygų Rėkyvos apylinkių durpės yra labai geros kokybės. Rėkyvos ežeras kartu su įvairaus natūralumo naudojamomis, jau išnaudotomis ir dar nepaliestomis pelkėmis sudaro įdomų savo rūšine sudėtimi ir įvairumu pelkinį kompleksą. Prie ežero įsikūrę sporto mokyklos „Atžalynas" jachtų klubas ir VšĮ Šiaulių „Žalgirio" jachtų klubas. Jachtų klubai organizuoja sporto šventes, jachtų varžybas, pažintines keliones Rėkyvos ežeru, įtraukia į buriavimo sportą seniūnijos ir Šiaulių miesto gyventojus.

Rėkyvos seniūnija daug dėmesio skiria gyventojų ekologiniam savimonės ugdymui, todėl dalyvauja įvairiuose ekologiniuose projektuose. Rėkyvos gyvenvietėje įrengtos antrinių žaliavų surinkimo ir rūšiavimo aikštelės. Seniūnijos teritorijoje gyvena 3921 gyventojas, deklaravęs savo gyvenamąją vietą. Dar per 1000 žmonių gyvena sodininkų bendrijose, tačiau gyvenamąją vietą deklaravę kitur.

Rėkyvos seniūnijos pagrindinis tikslas - kurti jaukią ir saugią aplinką kartu su čia gyvenančiais žmonėmis, įstaigomis, įmonėmis, organizacijomis.

(c) Visos teisės saugomos. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.