Antradienio vakare Lekėčių mėgėjų teatrą pasiekė itin džiugi žinia. Už spektaklį pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris” (režisierė Vaida Brazaitienė) Lekėčių teatrui greitu metu bus įteiktas aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje – „Aukso paukštė“.
Režisierė Vaida Brazaitienė pasakojo, kad šio apdovanojimo įteikimo ceremonija, jeigu bus leidžiami renginiai, turėtų vykti balandžio 24 dieną Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre. „Labai džiaugiamės tokio lygio įvertinimu. Visi aktoriai labai laimingi. O aš džiaugiuosi už juos – tai aukščiausias mėgėjų meno įvertinimas Lietuvoje. Šis apdovanojimas itin solidus“,- tikino režisierė V.Brazaitienė. Režisierė neslėpė, jog darbo bus – teks ruoštis ceremonijai ir „Aukso paukštę“ pasitikti iškilmingai. Spektaklyje, kurio premjera vyko 2020 metais, vaidina devyni Lekėčių suaugusiųjų teatro aktoriai iš 12: Vaidas Kirkickas, Aidas Vitkauskas, Gabija Kirkickienė, Julius Bačkaitis, Erika Kumžienė, Jolanta Brazaitienė, Gintaras Urbonavičius, Vida Mikšienė ir Narvydas Stankevičius.
Trečiadienį Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro teatro režisierė sužinojo, kad spektaklis „Tamošius Bekepuris“ nominuojamas dar dviem Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtomis nominacijomis: „Ryškiausias aktorių ansamblis“ ir „Ryškiausias režisieriaus darbas“. „Kai tik atgims renginiai, atsiimti diplomų vyksime į XVI Lietuvos mėgėjų teatro šventę „Tegyvuoja teatras“. Pliūpsnis įvertinimų per dvi dienas“,- džiaugėsi V.Brazaitienė.
„Aukso paukštė“ Šakių rajone pirmą kartą nutūpė 2005 metais į Edgaro Pilypaičio ir Neringos Navikauskaitės rankas, vėliau ją gavo moterų ansambliai „Gaudenė“ ir „Mozaika“, „Varpo“ dramos studija ir šokių kolektyvas „Pynė“, choras „Lituanica“, pernai – „Mamų ir dukrų kvartetas“.
1999 metų Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais.
LV inf.