Alytaus apskrities savivaldybių seniūnų sueiga
Alytaus apskrities savivaldybių seniūnų sueiga

 

Į Lazdijus buvo suvažiavę visos Alytaus apskrities seniūnai. Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos sprendimu čia vyko Alytaus apskrities seniūnų sueiga. Seniūnus po savo stogu svetingai priėmė Lazdijų kultūros centras, kuriame vyko oficialioji renginio dalis. Sueigos darbe dalyvavo rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius, Lazdijų policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Rolandas Bružas, viceprezidentas Gintautas Tebėra.

Sueigą iškilmingai atidarė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. „Esate patys svarbiausi savo savivaldybėse, nes dirbate arčiausiai žmonių. Jums pirmiems tenka išgirsti seniūnijos gyventojų bėdas, rūpesčius, būti patarėjais ir guodėjais“ – sakė merė savo sveikinimo žodyje. Gausiam seniūnų būriui ji linkėjo sveikatos, pozityvo, o svarbiausia – empatijos bendraujant su savo seniūnijų gyventojais, sprendžiant jų problemas. Taip pat – kad savo savivaldybėse jie būtų girdimi, į jų prašymus ir nuomonę būtų atsižvelgiama, kad visuomet jiems būtų suteikiama savivaldybės vadovų pagalba, jei seniūnijos jėgomis problemos išspręsti negalima. Apskrities seniūnus pasveikino Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Rolandas Bružas, viceprezidentas Gintautas Tebėra, LR Seimo narys Zenonas Streikus, kuris yra dirbęs Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, susipažinęs su seniūnų darbo specifika ir sakė žinantis, kad seniūnų darbas taptų aiškesnis ir konkretesnis priėmus tam tikrus teisės aktus.

Seniūnijų ir policijos bendrų veiksmų planą, stiprinant kaimiškųjų vietovių gyventojų saugumą, planą, tobulinant gyventojams teikiamų paslaugų kokybę bei policijos funkcijų kaimiškose vietovėse įgyvendinimą, ilgametę bendradarbiavimo patirtį, galimybes tobulinti viešosios tvarkos priežiūrą seniūnijose savo pranešime apžvelgė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius. Lazdijų kraštą, jo ypatumus, lankytinas vietas ir perspektyvas turizmui pristatė Lazdijų turizmo informacinio centro vadybininkė Jolita Bakšaitė. Didelio svečių susidomėjimo sulaukė rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyriaus vedėjos Andrės Zenevičienė pranešimas apie investicijas Lazdijų savivaldybėje – šiuo metu įgyvendinamus projektus, planuojamus darbus.

Po oficialiosios dalies apskrities seniūnai lankėsi Lazdijų krašto muziejuje, Veisiejų šv. Jurgio bažnyčioje, grožėjosi šokančiu Veisiejų krašto fontanu, susipažino su Veisiejų krašto istorija.

 

Lazdijų seniūnė Krivė Vaida Gazdziauskienė