BUBIAI ATŠVENTĖ ISTORINĮ JUBILIEJŲ – 450 METŲ NUO PIRMOJO PAMINĖJIMO RAŠYTINIUOSE ŠALTINIUOSE
BUBIAI ATŠVENTĖ ISTORINĮ JUBILIEJŲ – 450 METŲ NUO PIRMOJO PAMINĖJIMO RAŠYTINIUOSE ŠALTINIUOSE

 

Rugpjūčio 28 dieną bubiškiai šventė istorinį Bubių gyvenvietės 450 metų jubiliejų. Nors greta esantis piliakalnis liudija, kad ir seniau šioje vietovėje gyventa, tačiau rašytiniuose šaltiniuose Bubiai pirmą kartą paminėti lygiai prieš 450 metų. Šiandienos Bubiai – patraukti priemiestinė gyvenvietė, kurioje, Bubių seniūnijos seniūno Vytauto Slabio teigimu, kasmet daroma daug svarbių infrastruktūros, aplinkos atnaujinimo darbų.

Švęsti istorinio Bubių jubiliejaus drauge su bubiškiai atvyko rajono vadovai – meras Antanas Bezaras ir Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Algis Mačiulis, Darius Ramančionis, Ingrida Venciuvienė, gausus būrys politikų ir jų atstovų.

Bubių seniūnas Vytautas Slabys pasidžiaugė Savivaldybės vadovų, Tarybos narių, Savivaldybės administracijos darbuotojų indeliu priimant sprendimus, skiriant lėšų ir kruopščiai atliekant darbus seniūnijos centro – Bubių ir visos seniūnijos keliams ir gatvėms tvarkyti, aplinkai gražinti. Seniūnas Vytautas Slabys akcentavo, kad vien šiemet išasfaltuota Šilojų gatvė Meškių kaime, pasidžiaugė, kad artimiausiu metu bus asfaltuojama Gervėnų gatvė, numatyta sutvarkyti įvažiavimą į Bubius bei pėsčiųjų taką. Seniūnija su seniūnaičiais yra numatę išasfaltuoti apie 200 metrų Slėnio gatvės.

Seniūnas pasidžiaugė, kad yra pagamintas stendas su tiksliu visos seniūnijos žemėlapiu, kuriuo naudojasi ir gausiai seniūniją lankantys turistai ir gyventojai. Taip pat bus atnaujinta dalis gatvės apšvietimo Bubiuose.

Bubių seniūnas Vytautas Slabys ir jo pavaduotoja Nijolė Saunorienė į šventinę aiškštę įnešė vardinę jubiliejinę duoną, kuria pasidalijo su visais šventės dalyviais.

Bubių seniūnija, VO Bubių bendruomenė, Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialas bei Dubysos aukštupio mokykla surengė gražią šventę, kuri prasidėjo istoriniais pasakojimais ir įspūdingomis „Saulės mūšio“ scenomis. Mažiesiems bubiškiams kariaujant, vyresnieji rinkosi prie scenos, kurioje dizaineris, kraštotyrininkas ir šiauliečiams gerai žinomas žmogus – Vilius Puronas  pasakojo sakmes ir istorijas apie Bubius. O Bubių gatvėmis, lyg senovėje, važinėjo karieta ir kvietė visus trumpai ekskursijai po gyvenvietę.

koncertavo Dubysos aukštupio mokyklos mokiniai, Bubių folkloro ansamblis „Obelėlė“, Bazilionų mėgėjų teatras, mišrus duetas , folkloro ansamblio „Kurtuove“ atstovai. Visi šie kolektyvai savo muzika, dainomis ir posmais sveikino susirinkusius. Daug gražių palinkėjimų ir sveikinimo žodžių išgirdome iš garbingų šventės svečių, kurie padėjo miestelio šeimininkams pasodinti jubiliejinį ąžuolą. Vasarą išlydėjome romantiškomis atlikėjo Romo Dambrausko dainomis ir trankia grupės „Šaulys“ muzika.

Šiaulių rajono savivaldybės, ŠRSKC Bazilionų filialo informacija