Informuoja Vidaus reikalų ministerija
Informuoja Vidaus reikalų ministerija
 
 

A.Bilotaitė: girdime seniūnų keliamas problemas

 
Data

2021 12 03

Įvertinimas
DSC_5166 (2).JPG

Šiandien vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir viceministrė Sigita Ščajevienė susitiko su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos atstovais ir aptarė aktualius klausimus dėl seniūnijų savarankiškumo stiprinimo, valstybės tarnybos pertvarkos įgyvendinimo ir dalyvaujamojo biudžeto panaudojimo, siekiant  į sprendimų priėmimą efektyviau įtraukti vietos bendruomenes.

Daugiausia dėmesio susitikimo metu skirta teisinio seniūno – valstybės tarnautojo – statuso reglamentavimo klausimams. Asociacijos atstovai susitikime teigė, jog jų siekis – būti lygiaverčiais valstybės tarnautojais, atsisakant kadencijų. Ministrė patikino, jo seniūnų argumentus girdi ir supranta.

„Vertiname seniūnų iniciatyvumą ir siekį, kad viešosios paslaugos būtų teikiamos efektyviai ir ten, kur jų labiausiai reikia. Į šią problemą žiūrime sistemiškai – inicijuosime įstatymų pakeitimus“, – teigė A. Bilotaitė.

Susitikime aptartas seniūnijų poreikis turėti didesnį savarankiškumą, ypač tvarkant mažesnės apimties ūkinius reikalus, taip pat seniūnų darbo užmokesčio klausimai.

Susitikime dalyvavęs „Transparency International“ vadovas Lietuvoje Sergejus Muravjovas seniūnams pristatė ir diskutavo, kaip per dalyvaujamąjį biudžetą į sprendimo priėmimą įtraukti seniūnijų gyventojus. Trečdalis savivaldybių (22 iš 60) Lietuvoje jau įgyvendina dalyvaujamąjį biudžetą, o kitąmet tai daryti planuoja pusė visų savivaldybių. Nuo 2018 metų, kai įvyko pirmasis dalyvaujamasis biudžetas Lietuvoje, savivaldybių gyventojai jau nusprendė dėl 2,3 mln. eurų panaudojimo.

Lietuvoje yra 550 seniūnijų.