Plaukiojantis, dinaminis fontanas Lekėčiuose
Plaukiojantis, dinaminis fontanas Lekėčiuose

Antras pagal dydį Lietuvoje plaukiojantis, dinaminis fontanas, kuris nusileidžia tik Senvagės tvenkinyje Panevėžio mieste esančiam fontanui, yra Lekėčiuose.

Fontanas veikia pagal iš anksto sudarytą muzikinę choreografiją.

Fontanas pagal vandens srovių tipus (formas ir funkcijas) suskirstytas į 2 grupes. Viso fontano sistemoje naudojama 11 vnt. vandens purkštukų, 5 vnt. vandens siurblių. Kiekviena fontano vandens purkštukų grupė veikia atskirai nuo kitų grupių, bei kartu sinchroniškai.

Sinchronizuotas srovių režimas – tai iš valdymo pulto(valdiklio) suprogramuotas 30 min. trukmės fontano spektaklis, kuriame pagal iš anksto sudarytą algoritmą sinchronizuotai veikia fontano srovės.

Tai sinchronizuota, interaktyvi, vandens, muzikos ir šviesų, bei vaizdo projekcijų sistema. Iš anksto suprogramuotas 30 min. trukmės šviesų, vandens ir vaizdo projekcijų spektaklis kuriame sinchronizuotai veikia vėduoklės formos vandens srovės, groja muzika, keičiasi povandeninio apšvietimo spalvos ir projektuojamas vaizdas ant vandens ekrano.

Vėduoklės formos srovė, formuoja vertikalią vandens užsklandą– vandens ekraną ant kurio projektoriaus pagalba projektuojamas vaizdas, vandens ekrano aukštis -12 m, plotis – 30 m.

Šio įspūdingo fontano ieškokite Lekėčiuose!

 

https://youtu.be/jC0PXP9fI4A