SENIŪNAI PASIDALINO SAVO PATIRTIMI NUOTOLINIAME SUSITIKIME
SENIŪNAI PASIDALINO SAVO PATIRTIMI NUOTOLINIAME SUSITIKIME

2021-03-30 Klaipėdos apskrities krivių iniciatyva įvyko nuotolinis seniūnų susitikimas siekiant pasidalinti patirtimi vieni su kitais. Susitikime dalyvavo Klaipėdos, Šiaulių, Skuodo, Šilutės, Tauragės, Šilalės rajonų seniūnų atstovai, Palangos m. Šventosios seniūnė.

Šiaulių r. Bubių seniūnas Vytautas Slabys papasakojo, kad seniūnijos skirtingos ne tik Lietuvoje, bet ir pačiose savivaldybėse. Bubių seniūnijoje ūkio darbai atliekami seniūnijos pastangomis, nes per ne vienerius metus įsigijo įvairios technikos, padargų, patys virina, meistrauja, o kitose seniūnijose labiau perkamos paslaugos. Tauragės r. Mažonų seniūnas Jonas Samoška pasidžiaugė, kad Tauragės savivaldybės seniūnijos turbūt vienintelės Lietuvoje likusios iki šiol savarankiškos, turinčios savo buhalteriją, darbuotojus, aplinkos tvarkytojus, ūkinę techniką. Mažonų seniūnas paminėjo, kad nors sunku, nes daug seniūnijoms funkcijų perduota, bet užtat matyti rezultatas. Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus paantrino kolegai, kad sudėtinga, nes seniūnija turi aprėpti daug sričių, funkcijų, bet daugiau galimybių rezultatui pasiekti ir visi seniūnai stengsis šių pozicijų nepaleisti. Šilutės r. Kintų seniūnas Antanas Kližentis pasidžiaugė, kad savivaldybė seniūnams nupirko galingus traktorius su priedais bei planuoja nupirkti komunalinius traktoriukus siekiant savarankiškai tvarkytis, nes pakankamai lėšų nėra paslaugų įsigijimui. Šilalės r. Pajūrio seniūnė Roma Veščiūnienė paminėjo, kad seniūnija iš dalies savarankiška tik nuo 2021 m. sausio 1 d. centralizuota buhalterija. Visos funkcijas atliekamos kaip ir anksčiau, tik kapinių priežiūra bus perduota įmonei. Skuodo r. Barstyčių seniūnas Gintautas Čičirka ir Skuodo seniūnė Viliutė Jautakienė su rūpesčiu pasidalino kasdieninių darbų rutina be užtikrinto finansavimo, todėl be bendruomenių, kultūros centrų, švietimo įstaigų bendrystės nebūtų galima užtikrinti tvarkos švaros. Palangos m. Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė paminėjo, kad seniūnija turi tik kelis darbuotojus, paslaugas perka, reikalinga didesnė priežiūra dėl seniūnijos statuso. Klaipėdos r. Sendvario seniūnė pasidžiaugė Šilutės, Tauragės Šiaulių rajonų seniūnų galimybėmis ir nuogąstavo, kad tenka paslaugas pirkti ir nepavyksta užtikrinti tvarkos švaros užsakant paslaugas dėl lėšų stokos, nes ūkinės technikos ir darbuotojų pakankamai neturi. Apibendrindami ūkinės dalies patirties apsikeitimui išsakytą seniūnų nuomonę galima teigti, kad seniūnai daugiau dėmesio skiria pagrindinių gyvenviečių, rekreacinių teritorijų, gyvenviečių prieigų priežiūrai, darbus organizuoja kūrybingai pasitelkdami bendruomenes, seniūnaičius, ūkininkus ir savarankiškai. Neretai seniūnams tenka pasukti galvą kur dėti nugenėtų medžių šakas ar lapus, nes paslaugos jų išvežimui brangiai kainuoja. Dėl mažų asignavimų seniūnijoms neretai seniūnai atsiduria beviltiškoje situacijoje.

Šiaulių r. Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė pasidalino mintimis apie Užimtumo tarnybos siunčiamus darbuotojus, apie už pašalpas turinčius atidirbti gyventojus. Pasak seniūnės, papildomos rankos seniūnijoms yra labai reikalingos ypač nuo pavasario iki rudens, kada patys svarbiausi darbai atliekami. Karantino metu nėra galimybės dėl rekomendacijų siekiant išvengti viruso jų įdarbinti, todėl sunkiau organizuoti darbą. Klaipėdos r. Agluonėnų seniūnė Laima Tučienė paminėjo, jog ir už pašalpas turinčių atidirbti mažėja, iš Užimtumo tarnybos keli metai nėra siunčiami darbuotojai, kurie būdavo labai reikalingi lauko darbams. Taip pat rekomendacija yra įdarbinti ne tik lauko darbams, o pagal turimą išsilavinimą, bet kaip žinia seniūnijose reikalinga pagalba parkų, kapinių, skverų, pakelių priežiūrai, situacija nėra iš lengvųjų, daug padeda bendruomenė.

Susitikime paliestas ir LSSA inicijuojamas klausimas dėl seniūnų kadencijų panaikinimo ir džiugina tai, kad didžioji dalis savivaldybių palaiko siūlymą dėl seniūnų kadencijų panaikinimo.

Gyvo bendravimo neatstos nuotolinis susitikimas, bet bent nuotoliniu būdu vieni kitų pažinimas, veiklos organizavimo metodų pasidalinimas atveria naujų minčių, idėjų, skatina bendrystę. Nuoširdžiai dėkoju visiems už dalyvavimą.

 

LSSA viceprezidentė Klaipėdos apskrityje Loreta Urbutė