Sueiga Šiaulių apskrityje
Sueiga Šiaulių apskrityje

                     Lapkričio 28 d. Pakruojo Atžalyno gimnazijoje vyko Šiaulių apskrities savivaldybių seniūnų sueiga, kurioje dalyvavo visų minėtos apskrities savivaldybių vadovai, LR Seimo narys Liudas Jonaitis, Viešojo valdymo agentūros direktorius Artūras Palekas, jo pavaduotoja Inga Sirutavičė, Tarnybos sąlygų skyriaus vedėja Lina Daujotaitė – Prūsaitienė, LSSA prezidentas Rolandas Bružas, direktorė Laima Tučienė, viceprezidentai apskrityse, Biržų rajono ir Vilniaus miesto savivaldybių seniūnų atstovai.

                      Sueigos dalyvius sveikino J. Pakalnio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai. Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis taip pat pasveikino dalyvius ir pristatė projektą ,,Socialinės, kultūrinės ir švietimo iniciatyvos Pakruojo rajone. Iššūkiai, tikslai, planai“. Sveikinimo žodžius tarė ir visų kitų apskrities savivaldybių vadovai. LR Seimo narys L. Jonaitis pasidalino savo mintimis apie darbą Seime, koalicijoje, komitetuose, palinkėjo sėkmės ir ištvermės seniūnų darbuose.

                      Šiuo metu vienas iš aktualiausių klausimų seniūnams ir visiems valstybė tarnautojams – naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo taikymas nuo 2024 m. sausio 1 d.. Pirmą kartą seniūnų sueigoje LSSA kvietimu dalyvavo Viešojo valdymo agentūros darbuotojai. Direktorius A. Palekas ir atsakingos darbuotojos I. Sirutavičienė bei L. Daujotaitė  – Prūsaitienė trumpai ir aiškiai pristatė įstatymo pakeitimus nuo sausio 1 d., atsakė į dalyvių klausimus, nes daug neaiškumų seniūnams kelia nauja darbo apmokėjimo sistema, pasikeitimai vertinant valstybės tarnautojus, laukiantis ,,ištarnybinimas“ nuo 2025 m. sausio 1 d..

                      LSSA prezidentas R. Bružas pasidalino mintimis apie asociacijos veiklą, jos uždavinius, nerimą keliančius siūlymus dėl seniūnijų kaip asignavimų valdytojų statuso keitimo. Jis padėkojo Šiaulių apskrities seniūnams ir viceprezidentui V. Slabiui už aktyvią veiklą asociacijoje ir 16-osios apskrities sueigos organizavimą. LSSA valdybos nutarimu už aktyvią veiklą Žeimelio seniūnė Vitalija Dobrovolskienė ir Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedmontas apdovanoti Sidabrinės krivūlės ženkleliais.

                     Po sueigos dalyviai aplankė įžymias Pakruojo vietas, bendravo neformaliai.

                      Sueigą vedė LSSA viceprezidentas Šiaulių apskrityje Vytautas Slabys. Dėkojame jam, Linkuvos seniūnei Gitanai Pašiškevičienei ir visiems Šiaulių apskrities seniūnams už aktyvų dalyvavimą.