SUSITIKIMAS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOJE
SUSITIKIMAS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOJE

SUSITIKIMAS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOJE

 

Gruodžio 3 d. LSSA iniciatyva įvyko valdybos narių susitikimas su vidaus reikalų ministre A. Bilotaite, kuriame taip pat dalyvavo viceministrė S. Ščajevienė bei Viešojo administravimo ir vietos savivaldos politikos grupės vyresnioji patarėja D. Masaitienė.

Susitikime ministerijos atstovams buvo pristatyta LSSA struktūra, jos veikla, bendradarbiavimas su atsakingomis ministerijomis ir kitomis įstaigomis. Vienas iš pagrindinių klausimų, kuriuos kėlė asociacija, buvo seniūnams įvestos kadencijos, dėl ko jie diskriminuojami kitų valstybės tarnautojų atžvilgiu ir neteko tarnybinio kaitumo. Taip pat buvo aptarti seniūnijų savarankiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo, valstybės tarnybos prestižo kėlimo, darbo užmokesčio bei kiti klausimai.

Viceministrė S. Ščajevienė informavo, kad rengiama kompleksinė valstybės tarnybos ir vietos savivaldos reforma, siekiama išgryninti paslaugas, jas stiprinti. Tiek ji, tiek ministrė A. Bilotaitė pritarė, kad seniūnai kaip karjeros valstybės tarnautojai neturėtų būti išskirti iš kitų valstybės tarnautojų tarpo. Klausimas dėl kadencijų seniūnams panaikinimo, o taip pat ir Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimų planuojamas teikti pavasario sesijai. Ministerija planuoja peržiūrėti ir darbo užmokesčio sistemą, tobulinti ją, taip pat kelti valstybės tarnybos prestižą.

Ministrė A. Bilotaitė pritarė minčiai, kad kalbėti, išgirsti seniūnų, kurie yra arčiausiai gyventojų, siūlymus bei pastebėjimus būtina, nes jie geriausiai žino vietos problemas. Asociacija ateityje tikisi glaudaus bendradarbiavimo su ministerija.

Susitikime buvo aptarti ir konkursų organizavimo, viešųjų pirkimų, dalyvaujamojo biudžeto bei kiti klausimai.

 

 

LSSA informacija